Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

V první linii

Členka TOP 09 v Praze 3 a kandidátka do zastupitelstva v naší městské části MUDr. Zuzana Bonhomme Hankeová (na snímku) se nedávno vrátila ze své první mise v jordánském Ammánu, kde jako lékařka - anestezioložka pomáhala při operacích uprchlíků zraněných za syrské války. Zatímco většina z nás se s tématem migrantské krize setkává jen nad obrázky a reportážemi méně či více tendenčních médií, Zuzana se rozhodla být prospěšná přímo v terénu.

Právě podobné mise ilustrují tu správnou formu a způsob, jak můžeme aktivně a účinně vstoupit do problému současné migrační krize. Pomáhat řešit potíže, v tomto případě zdravotní, přímo na místě. A přitom tamním zdravotníkům třeba i ukázat nové postupy, aby se i oni vzdělali a napříště uměli sami pomoci svým pacientům. Podle slov Zuzany Hankeové tým provedl během mise tři totální endoprotézy kolenou, ošetřovali nezhoubné nádory chrupavky na rukou, Achillovy šlachy či poraněné rameno. V některých případech odstraňovali kovy z dřívějších operací. Mezi jejich pacienty byly i tři děti. A co je nejpodstatnější, všichni jejich pacienti se zdárně hojí. Možná si řeknete, co je na tom, vždyť je to lékařka, je to její práce. Omyl. Ona svou práci dělá v pražské nemocnici. A to, že se rozhodla svou dovednost nabídnout i lidem, kterým se zdravotní péče nedostává v takové potřebě, na kterou jsme u nás zvyklí, byla její dobrovolná volba. A také ukázka toho, že lepší nežli neodpovědné a leckdy falešné vítání každého, kdo se chce přesunout pouze za štědrým sociálním systémem, je naučit je, jak mohou svou situaci zvládnout sami. Doma.

klub zastupitelů za TOP 09

Výpis všech článků

Další názory zastupitelů

papez_michal

Praha 3 patřičně reaguje na internetový věk

04. 04. 2016
ropkova_irena_2015

NE radikalismu

04. 04. 2016
Rut

Hazard s kempem na Pražačce

04. 04. 2016
Login