Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

NE radikalismu

Demokracie se bez opozice neobejde. Cením si těch, kdo hledají kompromis a více než o laciné body jim jde o rozvoj Prahy 3. O největším opozičním uskupení ŽNS se nic podobného bohužel říct nedá.

Když se podívám na „kauzy", na nichž jejich zastupitelé staví svoji činnost, na jednu stranu mě to uklidňuje. Nejlepším důkazem, že koalice si počíná dobře, je totiž zoufalá snaha nalézt alespoň „něco" a prostřednictvím svých sympatizantů, zdaleka i zblízka nahnaných na rádoby živelné happeningy, uměle vyvolat dojem „špatné" radnice.

A tak jsme v uplynulých měsících byli například svědky přivazování k plotu za zachování zchátralé školky Buková, na jejímž místě má brzy vyrůst školka nová a hezčí, happeningů proti výstavbě obchodního centra na nákladovém nádraží, které nechceme a MČ Praha 3 se kvůli tomu s developerem soudí, či aktuálně svaté války proti výběrovému řízení na provozovatele kempu na Pražačce, když do výběrového řízení se mohl přihlásit i bývalý provozovatel (jemuž ostatně skončila pro MČ velmi nevýhodná smlouva). Zdraví našich dětí a transparentnost jsou zřejmě méně důležité, než snaha o hledání sebevíc absurdních témat pro zelené bojovníky.

Co mě však nenechává klidnou je zřejmý posun k politickému radikalismu. Na zastupitelstvu nám tak teď směrem k zastupitelům vulgárně pokřikují anarchisté bok po boku místních zelených politiků, kteří otevřeně vyzývají k nerespektování zákonů.

Připadá vám to normální? Mně ne.

Irena Ropková
zastupitelka za ČSSD

 

Výpis všech článků

Další názory zastupitelů

Rut

Hazard s kempem na Pražačce

04. 04. 2016
ambroz_pavel

O zbytcích po OÚNZ Praha 3

04. 04. 2016
mikuas_mojmir

Odpovědi na podněty občanů (IV.)

04. 04. 2016
Login