Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Hazard s kempem na Pražačce

Václav Bartásek, nový ředitel SaRAP, se rozhodl ukončit spolupráci s provozovatelem kempu na Pražačce a vypsat výběrové řízení. Oblíbené místo setkávání provozované s nesamozřejmým vkusem se tak ocitlo v ohrožení.

Pokud je nájemce spolehlivý, ale platí málo, jako první na řadu přichází obvykle jednání o zvýšení ceny. Neochota jednat se současným provozovatelem je výrazem neúcty a přezíravosti nejen k práci, kterou zde za celá léta vykonal, ale i k místu samotnému a lidem, kteří ho s oblibou navštěvují.

Překážkou výběrového řízení nebyl ani fakt, že veškeré zařízení kempu (recepce, bar, gril, wc, kavárna atd.) postavil současný provozovatel na své náklady a v případě, že neuspěje, si zřejmě všechno odveze, nebo že sezona začíná naplno už v květnu.

Způsob výběru vzbuzuje několik otazníků: Lhůta pro podání nabídky byla pouze 1 týden. Doba nájmu je stanovena pouze na 1 rok. Kvalifikačním předpokladem pro účast ve výběrovém řízení je zkušenost s pořádáním společenských akcí, nikoli provoz kempu nebo ubytovacího zařízení.

V poměrech MČ je neobvyklé pronajímat nebytové prostory pouze na 1 rok, pravidlem je nájem na dobu určitou 5 let nebo na dobu neurčitou. MČ si navíc vyhrazuje právo uzavřít smlouvu bez výběrového řízení např. v případě, kdy chce zajistit v dané oblasti chybějící službu. SaRAP není vázán žádným zákonem nebo interním předpisem k vypsání výběrového řízení. Proč ta přísnost v případě kempu?

Je těžké se zbavit dojmu, že současný provozovatel kempu je nepohodlnou osobou a kemp má provozovat někdo jiný. Uvidíme, v době vydání těchto novin už bude nový provozovatel znám.

Ondřej Rut
zastupitel za Žižkov (nejen) sobě

Výpis všech článků

Další názory zastupitelů

ambroz_pavel

O zbytcích po OÚNZ Praha 3

04. 04. 2016
mikuas_mojmir

Odpovědi na podněty občanů (IV.)

04. 04. 2016
materna_jan

Vážení spoluobčané,

03. 05. 2016
Login