Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Rozjíždíme nový investiční plán Prahy 3!

Michal Vronský (TOP 09 a STAN), koaliční zastupitel

Při vzniku koalice jsme si jako TOP/STAN vzali na starosti finance s ambicí, že Praha 3 přestane svůj provoz dotovat rozprodáváním majetku. Dříve velká část peněz z privatizace plynula do běžných výdajů, nikoliv do investic. Utrácelo se za pompézní oslavy, nákupy PR článků či za sponzoring České Miss. Zkrátka kdyby městská část neprivatizovala, neopravila by jediný byt či náměstí, nepokryla by ani provozní výdaje a logicky by zkrachovala. Tenhle trend se podařilo obrátit hned v roce 2019. Řada našich opatření měla sice nepopulární charakter, mělo to ale smysl. Podařilo se totiž dosáhnout stavu, že až jednou privatizace skončí, bude městská část fungovat i bez ní. Nyní můžeme všechny prostředky z privatizace nasměrovat do investic, letos ve výši 334 milionů korun:

  1. Oprava ostudy Žižkova — zchátralého panelového souboru Blahoslavova/Roháčova.
  2. Dokončení revitalizace cyklostezky pod Vítkovem; podél budou herní prvky pro děti, veřejné toalety, kvalitnější zeleň.
  3. Kompletní proměna Tachovského náměstí, které se opět stane náměstím.
  4. Připravujeme obnovu horního parteru Žižkova náměstí.
  5. Kompletní přestavba domu Husinecká 9, kde budou nové bezbariérové byty.
  6. Opravy nevyužitých obecních bytů, které budou následně pronajaty.
  7. Zahájení revitalizace panelového souboru Táboritská.
  8. Zahájení oprav úřadu v budově Seifertova 51.
  9. Opravy podzemních garáží či v ošetřovatelském domě.

Celý výčet investic je součástí rozpočtu, který je zveřejněn na webu Prahy 3. Zvláštní poděkování patří strážkyni obecní kasy Lence Sajfrtové a místostarostovi přes finance Tomáši Mikeskovi.

Sdílet:

Michal Vronský (TOP 09 a STAN), koaliční zastupitel

01. 03. 2021

Login