Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Repete

Tomáš Sunegha (KDU-ČSL), opoziční zastupitel

Ten příběh se stokrát stal a po stoprvé je opakován se stejným průběhem. V našem případě není opakování matkou moudrosti, nýbrž slepou ulicí zakončenou odolnou zdí nezájmu, ignorance, svéhlavosti a natolik specifických sociálních návyků, že ani stovky let a různé druhy vlády problém neřeší. Zřejmě je neřešitelný. Lidé jsou prostě různí. Leč současná vláda Prahy 3 s urputností, která zřejmě svědčí o hlubokém vnitřním přesvědčení o šíření štěstí a lásky mezi lidmi, na historii nedbá, moudrost předků odhazuje, majetek nechá ničit a zájem dosud pokojně bydlících občanů ignoruje. Píšu o „sociální“ politice radnice, která se mj. vyznačuje přidělováním bytů lidem, jejichž rodinní příslušníci byty a dům obvyklým způsobem užívat nechtějí. Neměli a nemají třeba takový zvyk, že se v noci spí, protože ve dne se chodí do práce. Abych byl konkrétní. Byty v domě v Roháčově ulici 34—44, kde je vlastníkem řady bytů obec, jsou přidělovány lidem, kteří dělají hluk, nepořádek a chovají se odlišně od starousedlíků. Nejde o politiku sociální, ale asociální, kdy po nějaké době může nastat odbydlení obecních bytů a na místě zůstane pak pachuť vytvořená směsí neznalosti, ekonomických škod a znechucení těch, kteří chtěli bydlet v hezkém domě a v klidu. Nejen doprava v klidu je problém, který byl uměle navozen a který řadu občanů nyní uvádí ve vztek a stres a zkracuje jim život, ale i bydlení v klidu, které se z klidu (a za přispění zpackané privatizace) stává stresovou záležitostí. To vše jako reálná politika radnice.

Login