Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Magistrát chce šikanovat majitele aut

Jako radní pro dopravu jednoznačně odmítám záměr vedení hlavního města, které chce šestinásobně zdražit parkování části rezidentů v Praze, pokud si nepořídí roční předplatné na veřejnou hromadnou dopravu.


Magistrát jim totiž plánuje místo 700 korun za rezidenční parkování účtovat 4500 korun, pokud se neprokážou ročním předplatným na MHD.
Předně nesouhlasím s rozhodnutím trestat část obyvatel centra metropole za to, že vlastní a používají automobil, pokud si nepořídí jeden konkrétní typ jízdného na MHD.

Je to postup, jenž hraničí s vydíráním, kdy vedení primátorky Krnáčové podmiňuje rezidentům dosavadní cenu v parkovacích zónách tím, že musí odebrat jiné služby, které často ani nepotřebují.

Předně je to však opatření, které nic neřeší. Nepřiměje Pražany méně využívat osobní automobilovou dopravu a více preferovat tu hromadnou. Pouze způsobí starosti těm, kteří musí občas využít v okruhu svého bydliště auto, přičemž cestování hromadnou dopravou řeší jinak než ročním předplatným. Často proto, že jednoduše je jednorázová roční platba za MHD nad jejich ekonomické možnosti.

Jediný efekt magistrátního plánu tak spočívá v tom, že vytáhne z peněženek Pražanů více peněz. Vlastníci automobilů z centra tak budou jen záplatovat díru, kterou v rozpočtu dopravního podniku vytvořilo nové vedení Prahy populistickým zlevněním ročního jízdného. A o to asi ve skutečnosti jde.

Lucie Vítkovská,
zastupitelka za ODS

Výpis všech článků

Další názory zastupitelů

Ropkova_orez

Chci Prahu bez bariér a s rovnými příležitostmi

02. 09. 2015
zachariasova

Nebojme se pomoci

02. 09. 2015
hronova_alena

Zájem občanů nezastaví ani tropické vedro

02. 09. 2015
Login