Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Zájem občanů nezastaví ani tropické vedro

Prázdniny? Dovolená? Vedro? Nic nevadí, na Žižkově se žije pořád. Občané se zajímají o Prahu 3 stále. Při různých rozhovorech jsem byla upozorněna na nedostatek tradičních obchodů například typu železářství.

Jedno je v domě č. 15 na ulici Seifertova. Papírnictví, které v začátku školního roku bude zvládat nápor rodičů a dětí, je pouze v domě nad Ohradou, a to je jediné, nedávno otevřené, na celé dlouhé ulici Koněvova. A to zájmu i potřebám občanů nemůže stačit. Všichni víme, že obchodní řetězce v celé Praze nabízejí celou škálu obchodů s různým sortimentem, ale ne všichni občané mohou tyto řetězce navštěvovat a využívat. Při procházce po ulicích Prahy 3 je vidět celá řada volných obchodů, které by byly při otevření určitě oživením trhu i atmosféry Žižkova. Vyjmenovat mohu například bývalé pekařství na Vinohradské ulici č. 116, na ulici Koněvova jsou nevyužité prostory v domech č. 173, 221 a trafika v domě č. 211, další v ulici Husitská, Ohrada, Želivského apod.

Ale to by byl dlouhý seznam a nedostalo by se na ostatní žadatele, o kterých se musím zmínit. Ať už se jedná o lavičky v parcích a vnitroblocích, otázky ohledně provozu Klubu důchodců v Hořanské ulici a stále požadovanou pamětní desku na ulici Koněvova pro vyznačení cíle běžeckého závodu Běchovice - Praha.

Uvedený stav ale nestačí jen konstatovat, je nutné se jím zabývat, využít všech námětů a postřehů občanů, protože oni nejlépe vědí, co by potřebovali, co by je zajímalo a jak by se jim mohlo lépe žít v Praze 3.

Alena Hronová,
zastupitelka za KSČM

Výpis všech článků

Další názory zastupitelů

stampach_tomas

Dnes na vodítku psi, zítra my

02. 09. 2015
Ropkova_orez

Zdravý životní styl už od školy

01. 10. 2015
hujova_vladislava

Nakažlivá nemoc v ŽnS

01. 10. 2015
Login