Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Chci Prahu bez bariér a s rovnými příležitostmi

Přestože je Praha evropskou metropolí, v přístupu k osobám se zdravotním handicapem ještě zaostává a najdeme zde mnoho nejen stavebních bariér. Nyní proto začal pražský magistrát na můj popud pracovat na nápravě současného stavu.


Cílem je z Prahy vytvořit město přátelské nejen k handicapovaným občanům, ale např. i k rodičům s kočárky či seniorům.

První vlaštovkou snah proměnit naše město je projekt mapování bezbariérovosti. Toto mapování bude v pilotní fázi zahrnovat historické centrum města. Uživatelům následně vzniklá elektronická mapa poskytne informace o přístupnosti budov, turisticky zajímavé trasy vhodné pro osoby se sníženou pohyblivostí a vozíčkáře apod.

Cílem mapy není jen lepší orientace v přístupnosti pražských objektů pro vozíčkáře. Projekt by měl zároveň upozornit na těžko dostupná místa, která by měla být následně bezbariérově upravena. Právě za účelem odstranění bariér se v současnosti připravuje městský grantový program, do kterého se budou moci hlásit zejména subjekty provozující veřejně přístupné budovy s projekty na jejich bezbariérové úpravy. Městským částem byla také nabídnuta možnost žádat MHMP o finanční příspěvek na vlastní mapování a odezva byla pozitivní. Jimi sebraná data budou také zapracována do již zmíněné mapy bezbariérovosti.

Osobně věřím, že jsme vykročili správným směrem. Pokud totiž o našem městě chceme říkat, že je moderní, pak musí být přívětivé ke všem skupinám obyvatel.

Irena Ropková,
zastupitelka za ČSSD

 

Výpis všech článků

Další názory zastupitelů

zachariasova

Nebojme se pomoci

02. 09. 2015
hronova_alena

Zájem občanů nezastaví ani tropické vedro

02. 09. 2015
stampach_tomas

Dnes na vodítku psi, zítra my

02. 09. 2015
Login