Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Dnes na vodítku psi, zítra my

Co Čech, to pejskař. I tak by se dalo parafrázovat jedno známé úsloví. Proto se v dnešním příspěvku budu věnovat aktuálnímu tématu, které se dotýká právě pejskařů.

Radní hlavního města Prahy koncem června schválili návrh obecně závazné vyhlášky „O stanovení pravidel pro pohyb psů na veřejném prostranství na území hlavního města Prahy" a tento návrh byl zaslán jednotlivým městským částem k připomínkování. Že termín připomínkování vyšel zrovna na dobu léta, prázdnin a dovolených, je jistě jen náhoda. Vyhláška je koncipována tak, že jednotlivé městské části určí lokality, kde je možný volný pohyb psů. Na většině území tak bude možné venčit svého čtyřnohého mazlíčka jen na vodítku.

Apeluji proto na naše radní, aby stanovili, že volný pohyb psů v Praze 3 je možný všude, vyjma lokalit, kde je to již dnes příslušným usnesením rady č. 517 z roku 2013 zakázáno. V opačném případě budou mít udavači žně a pokutovány budou babičky, které nechají své voříšky proběhnout na trávníku před domem.

Celá vyhláška je opět postavena proti principu svobody a odpovědnosti. Ale to v našich končinách není v poslední době bohužel nic nového. Stačí vzpomenout na připravované návrhy o zavedení elektronické evidence tržeb či zákazu kouření v restauracích. Stále více jsme pod dohledem Orwellova Velkého bratra a svazováni diktátem regulací. Nehrozí, že za nějaký čas bude přijato nařízení o volném pohybu osob, kdy můžeme chodit jen pod dohledem úředníka či za pomoci vodítka? Svobodě zdar!

Tomáš Štampach,
zastupitel za Stranu svobodných občanů

Výpis všech článků

Další názory zastupitelů

Ropkova_orez

Zdravý životní styl už od školy

01. 10. 2015
hujova_vladislava

Nakažlivá nemoc v ŽnS

01. 10. 2015
kalivoda_tomas

Chytrá města? Doháníme, co jsme zaspali

01. 10. 2015
Login