Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Na žižkovskou radnici zavítali tři králové

S požehnáním do nového roku a s prosbou o příspěvek navštívili tří králové žižkovskou radnici, kde na ně ve vestibulu čekali zástupci třetí městské části, kteří jim do kasiček přispěli na dobrou věc.

 

Malí338719_178246_IMG_3209.jpg koledníci v maskách Kašpara, Melichara a Baltazara za doprovodu trumpetového dua zazpívali koledy, jako Veselé vánoční hody, Já bych rád k betlému nebo tradiční My tři králové.

„V loňském roce jsme z prostředků získaných v Tříkrálové sbírce mohli finančn338756_178249_IMG_3233.jpgě podpořit 10 000 Kč Integrační centrum Zahrada v Praze 3, 10 000 Kč přispět handicapovanému chlap338768_178250_IMG_3227.jpgci a jeho rodině na rehabilitační pobyt a za 5 000 Kč jsme zakoupili přenosnou vstupenku do ZOO. Pokud bude letošní sbírka úspěšná, použijeme peníze zase na podporu obdobných sociálních projektů naší Charity," uvedla ředitelka Farní charity Žižkov Václava Hilbertová, jejíž pracovníci zajišťují průběh sbírky na území Prahy 3. 

Celorepubliková Tříkrálová sbírka se koná letos již pošestnácté a na dobrovolnickou pouť se vydává každoročně přes 40 tisíc koledníků, kteří podle obyčeje chodí od domu k domu nebo koledují v ulicích. Vybrané peníze jsou určeny na pomoc nemocným, hendikepovaným a sociálně potřebným skupinám lidí.

Podrobné informace o tom, jak Tříkrálovou sbírku podpořit, najdete zde.

 

Tříkrálová sbírka 2016

Výnos Tříkrálové sbírky je z největší části tradičně věnován na podporu záměrů pro lidi v nouzi na území ČR. Jde o různé formy pomoci pro seniory, matky dětmi v tísni, lidi s postižením, bez domova, sociálně vyloučené či ohrožené vyloučením. Desetina výtěžku je určena na pomoc rozvojových projektů do zahraničí, případně jako rezerva pro případ humanitárních katastrof (loni šlo například o zemětřesení v Nepálu, Pákistánu a Afghánistánu).

Zlomek z výtěžku sbírky je věnován také na podporu poradenských služeb pro migranty a uprchlíky a zajištění provozu okamžité pomoci osobám, které se ocitly v nouzi a chtějí svoji situaci aktivně řešit. Případně na přímou pomoc potřebným pro řešení akutní situace, kdy již byla využita veškerá dostupná pomoc ze strany státu a obcí.  Pomoc migrantům a uprchlíkům Charita ČR poskytuje již více než dvacet let, významně se podílela například na zvládnutí balkánské krize na počátku 90. let 20. století. 

Na podporu projektů pomoci pro migranty a uprchlíky má Charita zřízena zvláštní sbírková konta.  

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG_0027

Informační centrum čeká od února rozšíření o suterénní prostor

13. 01. 2016
AaFK_union_zizkov_puvodni

Zemřel Zdeněk Mašín, nejstarší hráč a legenda AFK Union Žižkov

15. 01. 2016
IMG_1597

Česká komise pro UNESCO děkuje ZŠ Lupáčova

21. 01. 2016
Další zprávy
Login