Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Informační centrum čeká od února rozšíření o suterénní prostor

Z důvodu rekonstrukce suterénu na víceúčelový multifunkční sál bude Informační centrum Prahy 3 na náměstí Jiřího z Poděbrad po celý únor uzavřeno.

338890_178501_studie_suteren_06_11.jpg

V suterénu vznikne prostor s kapacitou cca 80 míst, který bude sloužit jako víceúčelový výstavní sál, v němž se budou pořádat různé expozice, přednášky, projekce, ale i společenské akce typu vernisáže nebo rauty.

„Nový prostor rozšíří využití informačního centra o další možnosti. Rekonstrukcí vznikne multifunkční sál, který nabídne ideální podmínky pro různé aktivity," uvedla starostka Vladislava Hujová. Pro hlavní sál se počítá s využitím, zejména pro podporu kulturního života v Praze 3. Jedná se o vernisáže, výstavy, představení umělců z Prahy 3, výstavy školních prací z Prahy 3, promítání, prezentace a tematické projekce, workshopy, besedy, živá vystoupeni umělců.

Jednoduchou demolici nenosné příčky vznikne v traktu podél náměstí Jiřího z Poděbrad prostor rozměrů cca 20 x 4,6 metru. Sál bude mít stupňovitou podlahu se třemi úrovněmi s výškovým rozdílem 15 cm, pro vyrovnání výškového rozdílu jsou navrženy krátké rampy. Suterénní prostory budou s infocentrem v přízemí spojeny pomoci navrhovaného schodiště a výtahu. Ty jsou vloženy do místnosti těsně se přimykající k hlavnímu sálu. Další prostory v suterénu budou sloužit jako zázemí pro multifunkční sál - tj. kuchyňka, příležitostná šatna pro účinkující, šatna pro návštěvníky, sklady apod. Z navrhovaného sálu bude možný i druhý únikový východ směrem na společnou domovní komunikaci a hlavní domovní schodiště.

Infocentrum bude vzhledem k rekonstrukci fungovat od 1. března v omezeném provozu. O ukončení prací a otevření nového sálu se dozvíte na webu Prahy 3 nebo v dalších číslech Radničních novin.

Výpis všech článků

Další zprávy

AaFK_union_zizkov_puvodni

Zemřel Zdeněk Mašín, nejstarší hráč a legenda AFK Union Žižkov

15. 01. 2016
IMG_1597

Česká komise pro UNESCO děkuje ZŠ Lupáčova

21. 01. 2016
IMG_3493

K zápisu do prvních tříd žádný stres nepatří

22. 01. 2016
Další zprávy
Login