Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Trojka pořádá oblíbené lekce Nordic Walking pro seniory

V rámci projektu Trojka pro seniory ZDARMA budou probíhat každou středu odpoledne pravidelné lekce oblíbeného Nordic Walking, tedy severské chůze. 

Noví zájemci se mohou zapojit kdykoliv, bez předchozí registrace, stačí jim k tomu pouze chuť a podle počasí patřičné sportovní oblečení, případně batoh s občerstvením. Lekce probíhají každou středu v měsíci až do půlky června, a to vždy v čase od 14:00 do 15:00 v parku Vítkov a jsou určeny jak začátečníkům, tak i pokročilým. Těm, kteří nemají vlastní speciální hole určené na Nordic Walking budou zdarma zapůjčeny na místě. Na každé lekci probíhá kromě úvodní rozcvičky a následné cesty i nácvik správné techniky pod vedením zkušené lektorky. Je třeba zmínit fakt, že lekce pomáhají seniorům nejen s koordinací pohybu a posílením ochablého svalstva, ale i v navázání přátelských vztahů.

„Na lekcích Nordic Walking velmi oceňuji, že jde o komplexní sport, do kterého se časem vpraví úplně každý, skvělé je i to, že jsem na čerstvém vzduchu, hýbu se a mám příležitost seznámit se s podobně smýšlejícími lidmi“, říká paní Miluše Frýdlová, seniorka ze Žižkova a pravidelná účastnice lekcí.

První lekce této sezóny proběhla 12. dubna ve 14 hodin společnou rozcvičkou v parku Vítkov, které jsem se zúčastnil i já spolu s panem Ing. Janem Dubnem, referentem odboru sociálních věcí městské části Praha 3. Zkušená paní lektorka nám předvedla sérii rozehřívacích cviků a poté následoval pozvolný výšlap mírně kopcovitým terénem, postupně přecházející v rovinku a směřující k jedné z mnoha zdejších vyhlídek na Prahu. Lekce byla zakončena společnou fotografií všech účastníků před Národním památníkem na Vítkově.

Sdílet:

Vavřinec Novotný

13. 04. 2023

Výpis všech článků

Další zprávy

Požehnání-Komun

Nové komunitní centrum zve na kulturu i přednášky

14. 04. 2023
swap5-1210x423

V ZŠ Lupáčova proběhl poprvé Komunitní den

17. 04. 2023
2023 03 22 zizkostel 2400px-9851

Husitský kostel znovu ožívá

17. 04. 2023
Další zprávy
Login