Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Na zákeřnou nemoc už nemusíte být sami

Centrum Seňorina zajišťuje péči o klienty s Alzheimerovou chorobou a nabízí jim aktivizační programy. Nově spolupracuje i s Prahou 3.

Alzheimerova choroba se zatím nedá vyléčit a počet nemocných neustále roste. Její příchod zasáhne přitom nejen pacienta, ale i celou jeho rodinu. Pomocnou ruku jim podává například centrum Seňorina, které v letošním roce navázalo spolupráci s Prahou 3. I když tu přímo nesídlí, její služby můžou využívat zájemci ze všech koutů metropole. Poskytuje pobytovou a ambulantní odlehčovací službu se zaměřením právě na klienty s Alzheimerovou nemocí a dalšími typy demence. Vedle toho ale pomáhá taky rodinám, které se rozhodly pečovat o své blízké v domácím prostředí.

Zařízení může vzhledem k omezené kapacitě přijímaných osob nabídnout pestrý aktivizační program, který je důležitý pro co možná nejdelší zachování kognitivních funkcí a samostatnosti. Klienti mají dvakrát denně na výběr z různorodých aktivit, jako jsou cvičení těla i mysli, bystření smyslů pomocí muziko a aromaterapie, posílení řeči a paměti během drama nebo arteterapie a zvířecí terapie. „Lidé s Alzheimerovou nemocí nebo jinou formou demence bývají často konfrontováni s chybami, kterých se dopouštějí, nebo s tím, na co už jim nestačí síly. Péče v duchu Marie Montessori se proto zaměřuje na to, co všechno ještě navzdory onemocnění zvládnou. Povzbuzujeme je a snažíme se je udržet co nejdéle v rámci běžného fungování. U každého přijímaného klienta se proto snažíme zjistit jeho zvyky, denní režim, zájmy a koníčky, abychom ho dokázali ideálně začlenit do každodenního života v centru a aby se u nás cítil příjemně,“ říká zakladatelka a metodička střediska Jarka Švarcbachová. Doplňující informace jsou dostupné na webu centrum-senorina.cz.

Sdílet:

Vavřinec Novotný

21. 06. 2023

Výpis všech článků

Další zprávy

Ven se psíkem Jen s pytlíkem Praha 3

Ven se psíkem? Jen s pytlíkem! Praha 3 nabádá k úklidu psích exkrementů

21. 06. 2023
IMG 0237

Setkání se stoletou jubilantkou ze Žižkova

24. 06. 2023
DSC08134

Pokládání kamene Stolpersteine v Jeronýmově ulici

27. 06. 2023
Další zprávy
Login