Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Ven se psíkem? Jen s pytlíkem! Praha 3 nabádá k úklidu psích exkrementů

Jdete vyvenčit svého psa? Použijte sáček a ukliďte psí výkaly. Takovou výzvu směrem k majitelům psů vysílá Praha 3 v rámci nové kampaně „Ven se psíkem? Jen s pytlíkem!“.

Městská část Praha 3 tím reaguje na znečišťování veřejných míst psími exkrementy. Za sáčky a výsyp košů určených na výkaly od psů městská část vloni utratila 2,4 milionu korun. 

„Čistota ulic je náš společný zájem, hodně ale závisí na osobní zodpovědnosti každého majitele psa. Snažíme se v tom pejskařům co nejvíce vyjít vstříc. Na Trojce je rozmístěno více než 320 stojanů se sáčky na psí výkaly a každý týden těchto sáčků doplníme 50 tisíc,“ přibližuje starosta Prahy 3 Michal Vronský, a připojuje: „Jako pejskař vždy myslím na to, abych měl při venčení sáčky s sebou a byl připraven, když to bude potřeba. Totéž by mělo platit pro všechny majitele psů. Sáčky jim zdarma poskytneme v našem infocentru na náměstí Jiřího z Poděbrad, v kulturním centru Vozovna nebo i na radnici.“  

Starosta Vronský je zároveň hlavním protagonistou úvodního videa k nové kampani Prahy 3 zaměřené na pejskaře. Připomíná jim, aby se na každou procházku se psem vybavili právě sáčkem na exkrementy a rovněž vodítkem pro psa. Kampaň „Ven se psíkem? Jen s pytlíkem!“ je zároveň viditelná na veřejných cestách v Praze 3, kudy často chodí pejskaři. Městská část zde totiž nechala namalovat logo a slogan kampaně. 

V Praze 3 je oficiálně registrováno přes 2 600 psů. „Na nákup sáčků a výsyp košů na psí výkaly jsme vloni vydali 2,4 milionu korun. Prakticky stejný objem prostředků jsme v loňském roce obdrželi z poplatků za psy, čtvrtinu z této vybrané částky však odvádíme hlavnímu městu,“ přibližuje otázku příjmů a výdajů Prahy 3 v souvislosti se psy mluvčí městské části Jiří Hannich. Další miliony korun navíc Prahu 3 v loňském roce stály úklidy po psech, jež mj. vyžadují využití mobilních vysavačů nebo tlakových čistících splachů pro odstranění stop po psí moči.  
 

https://youtu.be/X5wh357mtW4

Sdílet:

Jiří Hannich

21. 06. 2023

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG 0237

Setkání se stoletou jubilantkou ze Žižkova

24. 06. 2023
DSC08134

Pokládání kamene Stolpersteine v Jeronýmově ulici

27. 06. 2023
IMG 9724

Prahu 3 navštívil prezident Petr Pavel

27. 06. 2023
Další zprávy
Login