Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah

Dětský den odstartoval Crazy olympiádou

Mimořádné sportovní výkony, nadšení a všeobecné veselí opanovaly ve čtvrtek 31. května Sportovní a rekreační areál Pražačka. Ve slunečném dopoledni se tu sešly děti z mateřských a základních škol z Prahy 3, aby pod dohledem legend českého sportu absolvovaly seriál zábavných sportovních disciplín, které pro ně pod názvem „Crazy olympiáda“ připravila radnice třetí městské části.

Ověřit si svoje sportovní dovednosti a porovnat je s ostatními mohly děti na celé řadě stanovišť, kde jim při jejich výkonech asistovaly a radily hvězdy českého sportovního nebe. Na správný postoj při hodu diskem tak dohlížel držitel stříbrné medaile z letní olympiády v Moskvě (1980) Imrich Bugár, o pár metrů vedle řídil napínavé závody v běhu přes překážky osminásobný vítěz Velké Pardubické žokej Josef Váňa a o dramatické chvilky nebyla nouze ani u běžecké dráhy, kterou malí sportovci a sportovkyně zdolávali pod vedením mistryně světa v běhu na 400 a 800 metrů z roku 1983 Jiřiny Kratochvílové. Živo bylo také u ragbyové dráhy, kterou děti absolvovaly pod vedením několikanásobného mistra ČR Filipa Vacka, na florbalovém slalomu s mistrem ČR Janem Natovem a u hodu na cíl pod vedením Oldřicha Svojanovského, medailisty z olympiád ve Mnichově (1972) a Montrealu (1976).

Sportovní rekordy ale padaly všude, kam se člověk podíval.  Zlatý medailista z olympiády v Aténách (2004) a mistr světa v desetiboji Roman Šebrle radil, jak zabodovat ve skoku do dálky, vítěz zimní olympiády v Salt Lake City (2002) Aleš Valenta hodnotil oblíbené skoky na trampolíně a několikanásobné mistryně ČR v badmintonu Hana Procházková a Miroslava Vašková učily děti zacházet s badmintonovou raketou a košíčkem. Na správnou fotbalovou techniku pak bystrým okem dohlíželi nejpopulárnější česká rozhodčí Dagmar Damková s fotbalovou legendou a držitelem zlaté medaile z letní olympiády v Moskvě Ladislavem Vízkem.

Odměnou za úsilí a účast byly dětem nejen nasbírané podpisy legendárních sportovců, ale také možnost zúčastnit se po absolvování alespoň šesti disciplín slosování o zajímavé ceny, kterým zábavné dopoledne na Pražačce už tradičně vyvrcholilo.

 

Výpis všech článků

Další zprávy

den_deti_MG_9396

Uhlíř s Nesvadbou bavili děti z Prahy 3 na Jiřáku

01. 06. 2012
ping_pong_MG_3518

Sobota na Parukářce patřila ping-pongu

04. 06. 2012
IZS_MG_3660

Den integrovaného záchranného systému na ZŠ Chmelnice

06. 06. 2012
Další zprávy
Login