Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Petr Kallista

za osvětu a propagaci historie Prahy 3

Narodil se v dubnu 1942 na Žižkově v tehdejší Mladoňovičově, dnes Želivského ulici. Část pracovního života pracoval jako technik ve Výzkumném ústavu motorových vozidel. Ačkoliv nikdy nechtěl být v čemkoliv lídr a politice se vyhýbal, v roce 1989 se souhrou okolností stal členem OF a v roce 1990 byl zvolen do Zastupitelstva MČ Prahy 3, později se stal i místostarostou. Ze zájmů jej celý život provázely hudba a amatérské divadlo. Do Klubu přátel Žižkova vstoupil na naléhání předsedkyně spolku Jiřiny Polanecké v roce 1994. Kategoricky sice odmítal jakoukoliv funkci, ale práce se nikdy nezříkal. Od počátků pomáhal a stále pomáhá s mnoha provozními záležitostmi a je jakýmsi mužem v pozadí, bez jehož přičinění by se mnoho činů jednoduše nestalo. Je autorem mnoha textů v klubovém zpravodaji Žižkovské listy, nepravidelně přispívá i do Radničních novin.

Klub přátel Žižkova je vlastivědným spolkem zabývajícím se historií Prahy 3. Klubové počátky spadají do roku 1969 a od té doby klub funguje dodnes. Činnost klubu se soustřeďuje kolem pravidelné a veřejné přednáškové činnosti, vydávání časopisu Žižkovské listy, který je online k dispozici na internetu a k němuž je zpracován i tematický a jmenný rejstřík. Členové klubu také přispívají do Radničních novin, poskytují individuální konzultace k historii Prahy 3 a spravují jedinečný archiv fotografií a dobových materiálů. Klub přátel Žižkova je důležitou paměťovou institucí celé Prahy 3, díky které je povědomí o naší historii doplněno o mnoho témat i detailů, které by jinak zůstaly zapomenuty.

Sdílet:

Anežka Hesová

24. 11. 2021

Výpis všech článků

Další osobnosti v knize cti

Zelenka-Hajský 02 foto Radka Sálusová

Jan Zelenka-Hajský in memoriam

17. 06. 2022
2

Milan Gála starší in memoriam

06. 04. 2023
IMG 0211

Bena Havlů

23. 06. 2023
Login