Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Dobrovolníci během pandemie Covid-19

Symbolicky za všechny dobrovolníky se do pamětní knihy podepsala Gabriela Sedláčková, která organizovala pomoc z podniku Bar Behind the Curtain.

Zastoupila tak všechny dobrovolníky, kteří se aktivně podíleli na překonání první covidové krize v Praze 3.

V baru, jenž se de facto den ze dne proměnil v rouškodílnu, soustředila 15ti členný kolektiv, jenž pod jejím vedením ušil cca 18 000 roušek, Zápis do Knihy cti (Sedláčková)shromáždil a distribuoval přes 20 000 litrů dezinfekce. Dobrovolníci z podniku navíc spolupracovali s dalšími pomocníky, se kterými organizovali rozvoz roušek, dezinfekce a dalších potřebných věcí určených především pro seniory. "Od druhého dne po zveřejnění výzvy o pomoc na sociálních sítích, k nám sousedi a místní lidé začali donášet a dovážet jehly, nitě, látky,“ uvádí paní Sedláčková a dodává: „Mimo to jsme obdrželi na zapůjčení 8 Zápis do Knihy cti (Sedláčková) IIšicích strojů.“

V obavě o své blízké se na paní Sedláčkovou obraceli i Češi žijící v zahraničí. „Roušku a dezinfekci jsme poskytli například staré seniorce na základě prosby její vnučky z Anglie,“ vzpomíná paní Sedláčková.

„Velký dík patří mé mamince, sestře, pomocným švadlenkám a mnoha dalším pomocníkům, bez nichž bychom nemohli být takto produktivní,“ vysvětluje organizátorka pomoci. V této souvislosti také Gabriela Sedláčková připomenula Davida Boušku, majitele domu, jemuž také děkuje, že záslužné aktivity podpořil dlouhodobým odpuštěním nájemného.

Sdílet:

Mgr. Pavel Šmída

06. 10. 2020

Výpis všech článků

Další osobnosti v knize cti

Jan Schütz Klub přátel Žižkova

Jan Schütz

26. 08. 2021
Petr Kallista

Petr Kallista

24. 11. 2021
Zelenka-Hajský 02 foto Radka Sálusová

Jan Zelenka-Hajský in memoriam

17. 06. 2022
Login