Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Program podpory nezávislého života lidí se zdravotním znevýhodněním

Obyvatelé Prahy se zdravotním znevýhodněním, s déletrvajícím závažným či nevyléčitelným onemocněním mohou od 15. 1. 2023 využít nový program Sociálního nadačního fondu hlavního města Prahy.

SNF PrahaSociální nadační fond hlavního města Prahy otevřel od 15. 1. 2023 program, který je určen obyvatelům Prahy se zdravotním znevýhodněním, s déletrvajícím závažným či nevyléčitelným onemocněním, kteří potřebují podporu nebo péči další osoby pro život v domácím prostředí či zajištění léčebného režimu, aby bylo možné předejít ústavní péči.

Program nabízí 3 oblasti finanční pomoci:

  1. S někým to zvládnu lépe

  2. Překonám bariéry

  3. Můžu se lépe uplatnit

Sociální nadační fond hlavního města Prahy může pomoci těm žadatelům, kteří si již ověřili možnosti finanční podpory od státu a zažádali o ně (příspěvek na péči, příspěvek na mobilitu, příspěvek na zvláštní pomůcku, příspěvek na rekvalifikaci apod.), a to i v případech, kdy je tato přiznaná podpora pro jejich potřeby nedostatečná, nepřichází včas nebo nebyla přiznána.

Více informací o podmínkách programu poskytne obyvatelů Prahy 3 koordinátorka péče Odboru sociálních věcí Mgr. Tereza Bartlová, tel: +420 222 116 431, podrobné informace naleznete také na stránkách Sociálního a nadačního fondu hl. m. Prahy (www.socialninadacnifond.praha.eu)

Výpis všech článků

Další důležité informace

Bez obrázku

Oznámení o kácení dřevin v parku na Vítkově

08. 03. 2023
Bez obrázku

Upozornění na provádění výkopových prací v Koněvově ulici v úseku U Kněžské louky — Spojovací a v okolí  

03. 04. 2023
Bez obrázku

Upozornění na uzavření schodiště procházející domem Táboritská 17/26

05. 04. 2023
Login