Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Volný pohyb psů

Podle obecně závazné vyhlášky hl. m. Prahy o ochraně veřejné zeleně č. 6/2001 Sb. HMP volný pohyb psů ve veřejné zeleni není povolen a na některé plochy je jejich vstup přímo zakázán (dětská hřiště, záhony, apod.).

Výjimku tvoří plochy pro volný pohyb psů, které vymezuje jejich vlastník a které jsou označeny jak v mapě, tak informačními cedulemi v terénu. Pozor — na těchto plochách pes nemá žádnou zvláštní přednost, tzn. že zde musí být v dosahu chovatele, aby mohl psa ovládat a kdykoliv přivolat (nejedná se tedy o svévolný samostatný nekontrolovatelný pohyb psa). Chovatel by měl zároveň učinit všechna opatření, aby jeho pes nemohl ohrozit ostatní zvířata nebo návštěvníky veřejné zeleně.

Porušení ustanovení vyhlášky může být posuzováno jako přestupek proti pořádku, za nějž může strážník Městské policie uložit blokovou pokutu, nebo přestupek oznámit příslušnému správnímu orgánu.

  • Červeně vyznačené plochy znamenají úplný zákaz vstupu psů
  • Hnědě vyznačené plochy znamenají volný pohyb psů. Volným pohybem (pobíháním) psa se rozumí pohyb psa bez vodítka ve vymezeném prostoru, a to pod kontrolou jeho vlastníka, chovatele či držitele, kdy volnost psa není omezena žádným technickým prostředkem (např. vodítkem). Kontrolou držitele nad psem se rozumí stav, kdy je pes v dosahu držitele, aby mohl psa ovládat a kdykoliv přivolat. Nejedná se tedy o svévolný samostatný nekontrolovatelný pohyb psa.
  • Všechny ostatní nevyznačené plochy na území MČ Praha 3 znamenají pohyb psa „na vodítku“

Stáhněte si

Obecně závazná vyhláška hl. m. Prahy o ochraně veřejné zeleně č. 6/2001 Sb. HMP
21. 02. 2022
390 kB
Login