Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Žižkovský masopust plný hudby, her i jitrnic

I letos se dočkáme masopustního reje, který se bude konat v sobotu 18. února nejen na náměstí Jiřího z Poděbrad, kam se po zimní pauze vrátí tradiční farmářské trhy.

Program 28. ročníku Žižkovského masopustu začne už od osmé hodiny ranní a bude trvat až do sedmi večera. Kromě klasických trhů, které odstartují ve středu 15. února, se objeví stánky s masopustním sortimentem, tedy tradiční zabijačkové speciality, koblížky, lokše a těšit se můžete na limitovanou edici piva Masopustní 11, kterou pro vás uvaří Vinohradský pivovar. Letošní masopustní veselí si užijí všichni, na stáních budou vonět i vegetariánské pokrmy a nabídku doplní i raw strava.

Program je připraven i pro ty nejmenší, které čeká hra i se sladkou odměnou. Dílničky pro děti budou i v Infocentru Prahy 3 a sice v časech od 10 do 12 a od 14 do 17 hodin. Odpolední veselí oživí Staropražské trio se svými starými pražskými písněmi a energická pětičlenná kapela Lovesong orchestra hrající balkánskou dechovku, která z Atria na Žižkově v půl páté povede průvod v maskách až na Jiřák, kde starosta maškarám symbolicky předá klíč od Žižkova.

Průvod z Atria Žižkov na Jiřák

masopust průvodMasopustní rej bude probíhat paralelně právě i v prostorách Atria na Žižkově v Čajkovského ulici, kde se od půl druhé do půl čtvrté bude konat Workshop tvoření masek „Hon na divého muže“ s nápaditou umělkyní „Kosmo Nauty“. Na tvůrčí dílně si vytvoříte nevšední čelenku s maskou a textilní límec. Je nutná rezervace dopředu. Poté začne koncert kapely „1/2 holínky“, která vyprovodí masopustní Maškary jako budou obří loutky, artisté a další tradiční i netradiční masky ze sálu Atria směrem na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Slavnosti Masopustu městská část Prahy 3 pořádá už od roku 1993. Historie masopustního veselí sahá do předkřesťanské doby, kdy oslavy byly spojeny s koncem zimy a tehdy vznikla tradice masek, symboly hojné úrody, plodnosti či kritika lidských vlastností. Křesťanství masopustu dodalo jinou povahu a klade důraz na postní dobu, která trvá čtyřicet dní.

Tradice se na Trojce drží a při masopustním veselí se vždy tančí, hraje hudba a hoduje se. Do průvodu se vždy přidá řada lidí se zajímavými maskami.


Scéna Pražského Montmartru

 • 14—17 hStaropražské trio

 • 17—18 hLovesong Orchestra

Infocentrum Prahy 3

 • 10—12 hdílny pro děti — vybarvování a výroba masek

 • 14—17 hdílny pro děti — vybarvování a výroba masek
   

 • 10—18 hmasopustní hledačka na Jiřáku, start v Infocentru Prahy 3, na úspěšné pátrače čeká odměna

Atrium na Žižkově

 • 13.30—15.30 hworkshop tvoření masek „Hon na divého muže“ s umělkyní kosmo_nauty
  ❗️Kapacita je limitována, věk 6+, rezervace místa nutná předem, cena 170 Kč/kostým, místa rezervujte zde

 • 15.30—16.15 hkoncert kapely "1/2 holínky"

 • 16.00—16.30řazení průvodu u Atria

 • 16.30 hodchod průvodu z Atria za doprovodu kapely Lovesong Orchestra na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde starosta maskám předá klíč od Žižkova

Sdílet:

Michaela Luňáčková

23. 01. 2023

Login