Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Výstava před Plečnikovým kostelem připomíná česko-slovinské přátelství

U příležitosti 30. výročí navázání vzájemných diplomatických vztahů byla 12. dubna na náměstí Jiřího z Poděbrad zahájena výstava Slovinsko a Česká republika: partneři ve střední Evropě. 

Výstava umístěná před kostelem Nejsvětějšího srdce Páně mapuje na pěti informačních panelech vztahy mezi Slovinskem a Českem od středověku přes spojenecký koridor mezi Jugoslávií a Československem na začátku dvacátého století až po intenzivní spolupráci obou republik po jejich vstupu do EU a NATO. Zvláštní pozornost je věnována architektu Josipu Plečnikovi (1872-1957), který v letech 1911-1935 působil v Praze, kde mimo jiné navrhl právě chrám Nejsvětějšího srdce Páně.

Slavnostního zahájení výstavy se zúčastnila slovinská velvyslankyně Tanja Strniša, ministr zahraničních věcí Slovinské republiky Anže Logar, náměstek ministra zahraničních věcí České republiky Martin Dvořák, starosta Prahy 3 Jiří Ptáček a radní pro kulturu Pavel Křeček. Venkovní výstava je k vidění do 19. dubna.

Sdílet:

Miroslav Štochl

13. 04. 2022

Login