Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Dopadení žhářů

Pražští kriminalisté zadrželi čtyři mladíky, kteří se opakovaně dopouštěli žhářských útoků.

Kriminalisté z pražské Palmovky v uplynulých dnech řešili sérii šesti žhářských útoků, kterých se osoby dopustily za pouhých dvanáct hodin na Žižkově. Z neděle na pondělí skupinka úmyslně zapálila kontejnerová stání, okrasné stromy, skladové prostory nábytkové firmy a nakonec i památkově chráněnou budovu na Žižkově. Svým jednáním zaměstnali nejen policisty, ale zejména hasiče, kteří ke každému úmyslně založenému požáru museli vyrazit. Jen díky jejím včasným zásahům nedošlo k jejich rozšíření. Škoda, kterou žháři způsobili, dosahuje částky až osm set tisíc korun.

Kriminalisté se ihned případy začali zabývat a z ohledání požářišť, časovým snímkem jednotlivých zahoření a vyhodnocením kamerových záznamů z okolí míst požárů zjistili, že se na místě vždy vyskytovala skupina třech až čtyřech osob. Operativním šetřením kolegové zjistili přibližnou lokalitu jejich výskytu a sedm hodin po posledním zapálení objektu je všechny zadrželi. Vzhledem k intenzitě žhářských útoků, zjištění, že k založení některých požárů pachatelé použili zakázanou pyrotechniku, se jejich zadržení neobešlo bez užití donucovacích prostředků.

Skupinka čtyřech mladíků ve věku od sedmnácti do třiadvaceti let se seznámila na sociální síti. Po požití alkoholu a drog se mladíci vydali na noční výlet po Žižkově, při kterém se nejstarší z nich dopouštěl žhářských útoků. Ostatní jej následovali, ale přímo zapalovaní se nijak neúčastnili. Muž se ke všem založeným požárům doznal, kdy navíc disponoval i fotografiemi ve svém mobilním telefonu, neboť si své „umění“ sám dokumentoval. Komisař služby kriminální policie sdělil podezřelému obvinění pro trestné činy poškození cizí věci a výtržnictví. Obviněnému, který je z rozhodnutí státního zástupce stíhán na svobodě tak hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Sdílet:

por. Mgr. Violeta Siřišťová

19. 04. 2022

Výpis všech článků

Další zprávy

DJI 0029

Radnice schválila požadavky na rozvoj území nákladového nádraží

20. 04. 2022
Vozovna Žižkov 1930c

Den otevřených dveří Vozovny Žižkov

25. 04. 2022
čornej 1

Petr Čornej vzpomíná na své dětství na Žižkově

26. 04. 2022
Další zprávy
Login