Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Výsledky ankety „O nejoblíbenější hřiště 2011“

1.místo: Vrch sv. Kříže

Hřiště na západní straně Vrchu sv. Kříže v současné době návštěvníkům nabízí nové a originální herní prvky jako dřevěný domek na pružinách, vláček, klouzačky, kolotoč, hrazdu, pružinové houpačky a pro větší děti lanovou pyramidu a lanovku. Součástí herního prostoru je také altánek i dostatek zastíněných laviček a nechybí ani mobilní WC. Hřiště je oploceno a na noc se zamyká.

I když v anketním hodnocení kvality získalo od respondentů známku 2, v návštěvnosti předstihlo dětská hřiště Na Balkáně, Rajská zahrada i Pod Kapličkou. Nejčastěji zde zmiňovaným problémem je volné pobíhání psů a výskyt osob s rizikovým chováním. Vedení radnice hledá řešení, kde vymezit plochy pro volné venčení psů. „V návrhu se tento prostor rozkládá severně od vrcholové komunikace od ulice Na Parukářce až k velké louce nad stánkem s občerstvením. Řešení je ovšem komplikováno tím, že větší část parku je v katastru vedena jako jiné plochy. Vyhláška hl. m. Prahy o ochraně veřejné zeleně upravuje podmínky pro volný pohyb psů pouze na území, které jsou v katastru vedeny jako zeleň,“ uvedl místostarosta Pavel Sladkovský, v jehož kompetenci je i péče o zeleň.


2. místo: Na Balkáně

Jako druhé nejnavštěvovanější vyšlo z ankety hřiště Na Balkáně. To zároveň obdrželo i výbornou známku za hodnocení kvality a vybavenosti. Výhrady jsou zejména k dopravní situaci, neboť ze hřiště se vstupuje přímo do vozovky. Podle vyjádření vedoucího Odboru dopravy Martina Vančury zde vznikne nový přechod.


3. místo: Vnitroblok Radhošťská

Na třetím místě se umístilo hřiště ve vnitrobloku Radhošťská, které si za kvalitu vysloužilo známku 2,5. Výhrady se týkaly výskytu osob s rizikovým chováním i nízkého kovového oplocení. Návštěvníci hřiště by také přivítali kolotoč nebo houpačky, WC či vybavení hřiště umělým povrchem.


4. místo: Rajská zahrada

Čtvrtá příčka patří hřišti v Rajské zahradě. Jediná závažná výhrada byla k nebezpečné dopravní situaci při vstupu do Rajské zahrady. „Tento problém bude ale v brzké době vyřešen a v ulici U Rajské zahrady dojde ke stavebním úpravám, které zvýší bezpečnost chodců,“ upozorňuje místostarosta Pavel Sladkovský. Několik hlasů se vyslovilo pro obohacení tohoto hřiště o další herní prvky.


5. – 7. místo: Pod Kapličkou, Židovské pece, Habrová

O páté místo se podělila hned tři hřiště – Pod Kapličkou, hřiště na Židovských pecích a Habrová. Dětské hřiště Pod Kapličkou zopakovalo loňské úspěšné hodnocení a opět získalo známku výborně.

Jediné, co návštěvníci na tomto hřišti postrádají, je stánek s občerstvením. „S výstavbou stánku se začne už na podzim letošního roku,“ reaguje na anketu místostarosta Sladkovský.

Židovské pece a Habrová si vysloužila chvalitebnou známku. Hřišti na Židovských pecích bylo vytýkáno, že se v jeho blízkosti volně pohybuje mnoho psů (s tím souvisí i výskyt jejich exkrementů), ale také vyšší počet osob s rizikovým chováním. 

Výpis všech článků

Další zprávy

kontejnery_027

Výstavba podzemních kontejnerů pokračuje

24. 08. 2011
Palecek

Palečkova předškolka nabízí volná místa

26. 08. 2011
Palecek

Palečkova předškolka nabízí volná místa

26. 08. 2011
Další zprávy
Login