Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Výstavba podzemních kontejnerů pokračuje

Do konce roku vyroste v Praze 3 dalších patnáct podzemních kontejnerových stání na tříděný odpad.

Pět z nich (U Kněžské louky, Ondříčkova, Milešovská, Siwiecova a Libická) již bylo dokončeno a předáno k užívání, ve výstavbě jsou stání Slavíkova – Křížkovského, Lucemburská – Sudoměřská, Fibichova, Lucemburská – Velehradská a Křišťanova – Sudoměřská. V současné době jsou zahájeny práce na Škroupově náměstí a v nejbližší době budou zahájeny práce v lokalitě Lucemburská – Baranova a Ondříčkova – Velehradská. V plánu do konce roku 2011 je ještě vybudování dvou stání a to v ulicích Jeseniova – Hořanská a Bořivojova – Ježkova.

„Projekt přemístění sběrných míst na tříděný odpad v Praze 3 pod zem vychází ze zkušeností vyspělých světových metropolí, jde o moderní trend, který se již v řadě měst osvědčil a je také jedinou možnou cestou, jak v rámci městské památkové zóny reflektovat stále větší poptávku po ekologickém chování. Podzemní stání jsou na základě podrobné studie umisťovány na strategických místech, cestou na zastávky městské hromadné dopravy a podobně,“ uvedl zástupce starosty Pavel Sladkovský. 

S budováním podzemních kontejnerových stání na tříděný odpad začala Praha 3 jako první městská část v roce 2009 na náměstí Jiřího z Lobkovic. V roce 2010 byly vybudovány další čtyři na Žižkově náměstí, v ulicích Jeseniova , Pod Lipami a Ke Kapslovně.

V průběhu dalšího roku počítá MČ Praha 3 s výstavbou dalších 15 podzemních kontejnerových stání, pokračovat bude i v dalších letech tak, aby v roce 2014 bylo vybudováno celkem 50 míst.

Výpis všech článků

Další zprávy

Palecek

Palečkova předškolka nabízí volná místa

26. 08. 2011
Palecek

Palečkova předškolka nabízí volná místa

26. 08. 2011
omnilab

Odběry krve v Jeseniově ulici

30. 08. 2011
Další zprávy
Login