Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Prahu 3 navštívil prezident Petr Pavel

Vzácnou návštěvu zažila Praha 3. Prezident republiky Petr Pavel zavítal na ZŠ Cimburkova, kde spolu s první dámou pozdravil učitelský sbor a setkal se s místními žáky.

Prezidentský pár oficiálně přivítal pražský primátor Bohuslav Svoboda a starosta Prahy 3 Michal Vronský, jemuž také prezident a jeho choť předložili ke kontrole tzv. žižkovský pas. Ten vznikl před dvěma lety v připomínce 140 let od povýšení Žižkova na pražskou čtvrť a prezident i první dáma jsou jeho právoplatnými držiteli. Od žáků ZŠ Cimburkova pak prezidentský pár obdržel výkres a květinu.

Hlava státu se na setkání s učiteli a vedením ZŠ Cimburkova zajímala, jak zde probíhá vzdělávání v multikulturním prostředí. Škola je mj. otevřena dětem, kterým učení nejde snadno a které musí překonávat obtížné životní situace. Vedle romských žáků vzdělává děti z Ukrajiny, jež spolu s rodiči do České republiky uprchly před válkou.

Prezident poté v tělocvičně odpovídal na dotazy žáků. Položili mu například otázku, proč se stát hlavou státu. „Jsou mezi námi lidé, kteří chtějí pomáhat. Stejně jako vy máte takové učitele. Není to jenom o jízdě v hezkém autě, ale člověk pracuje od rána do večera,“ odpověděl Petr Pavel. Dětem pak ochotně poskytoval autogramy.

„Vážíme si toho, že prezident a první dáma zavítali na Prahu 3, a to zvláště tehdy, když jde o jejich vůbec první zastávku v rámci postupných návštěv krajů. Bylo to velice příjemné shledání,“ říká Michal Vronský, starosta Prahy 3, a připojuje: „Oceňuji, že se prezident s první dámou zajímají o rovné příležitosti ve vzdělávání. Návštěva ZŠ Cimburkova je v tomto ohledu správnou volbou, neboť tato škola vykonává v dané oblasti řadu nadstandardních činností. Tím na sebe bere velkou část zátěže spojenou s péčí o tyto děti.“

Se záměrem zajišťovat individuální přístup ve vzdělávání žáků a vhodně komunikovat s jejich rodinami škola vytvořila široké poradenské pracoviště. To mj. žákům pomáhá s volbou povolání a funguje také v oblasti prevence rizikového chování.

V neposlední řadě je škola úzce propojena se spolky, jejichž prostřednictvím nabízí volnočasové aktivity a další podporu. Jedná se například o neziskovou organizaci Slovo 21, která pomáhá ukrajinským uprchlíkům, nebo organizaci R-mosty, jež se orientuje na pomoc rodinám ohroženým sociálním vyloučením.

Sdílet:

Jiří Hannich

27. 06. 2023

Výpis všech článků

Další zprávy

Snímek obrazovky (51)

Vernisáž venkovní výstavy — Olga Havlová — První dáma republiky — Královna dětí v Infocentru Praha 3 

29. 06. 2023
DSC 9617-1024x684

9 statečných: David Stybor, terénní sociální pracovník Klubu Beztíže

29. 06. 2023
Hořanská II

Letní seriál o vnitroblocích na Trojce: vnitroblok v Hořanské ulici

30. 06. 2023
Další zprávy
Login