Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

V Přítomnosti jamují i skladatelé z Hollywoodu

Pravidelná improvizační setkání profesionálních a amatérských hudebníků v kině Přítomnost nemají žánrové omezení. Zahrát si tu může každý, kdo sebere odvahu.

Akce je založená na hudebním programu, který má na starosti takzvaný houseband. O ten se vždycky stará jeden konkrétní muzikant, většinou je to instrumentalista z nějaké známé české kapely. Už jsme tu měli například členy doprovodného bandu Ewy Farné, Jana Řeháčka ze skupiny Slza a mnohé další. Po prvním zhruba dvacetiminutovém setu, ve kterém se houseband snaží rozproudit atmosféru, přichází na řadu jam, jehož se může zúčastnit kdokoliv z diváků,“ říká pořadatel Jam Sessh Prague Patrik Dalton.

Zatím poslední jam session proběhla v květnu a nesla se v duchu Pulp Fiction. Po několika úvodních skladbách housebandu přišel na řadu devadesátiminutový slot, kdy se hudebních nástrojů a mikrofonů ujali návštěvníci. Muzicírování pak trvalo až do půlnoci. Pokud si chce někdo zahrát nebo zazpívat, ale nemá s sebou vlastní vybavení, může použít klávesy, bicí, kytaru, basu a mikrofony připravené na pódiu. Zváni jsou ale samozřejmě i všichni ti, kdo mají zájem se jenom dívat a poslouchat.

Letos začali pořadatelé zvát na akci speciální hosty, kteří se prezentují během přibližně třicetiminutového vystoupení. „Navštívila nás například Marta Jandová, Natálie Grossová nebo filmoví skladatelé z Hollywoodu, kteří tu byli v rámci Composer Summit Prague. Počítáme s tím, že do konce roku dorazí ještě zpěvačka Eva Burešová, Petr Kolář nebo Sofian Medjmedj,“ upřesňuje Patrik s tím, že další improvizační setkání hudebních profesionálů a amatérů se koná v pondělí 3. června a je zaměřené na funk. V létě se pak bude jamovat na střeše domu Radost.

Sdílet:

Vendula Kryštofová

19. 06. 2024

Login