Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Nový kámen zmizelých najdete v Milíčove ulici

Ve středu 19. června byl v Milíčově ulici č.p. 4 umístěný unikátní kámen zmizelých. Jedná se o zasazení prvního kamene na památku svědkyně Jehovovy v Praze 3.

Marie Veselá, rozená Scherberová, se narodila 25. února 1901 v Praze. Pracovala na živnost, která byla i na tehdejší dobu značně neobvyklá – provozovala soukromou kancelář „ztráty a nálezy“. V té době se Marie Veselá také hlásila k víře svědků Jehovových, kteří byli za První republiky veřejně známí distribucí náboženských tiskovin a propagací Bible. V roce 1933 se dokonce stala jedním ze čtyř statutárních činovníků Watch Tower Bible and Tract Society – Strážní věž, biblická atraktivní společnost, čs. větev, která zde zastupovala právní zájmy těchto věřících. Ze svých zásad Marie Veselá neslevila ani v pozdějších letech, kvůli čemuž ji nacisté zatkli a odvlekli do koncentračního tábora Ravensbrück a kde ji 14. února 1945 zavraždili.

Sdílet:

Mgr. Vendula Kryštofová

19. 06. 2024

Login