Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Úspěšný jubilejní desátý ročník Žižkovského pivobraní 

Park Parukářka hostil v pátek 2. června a v sobotu 3. června desátý ročník pivního festivalu Žižkovské pivobraní. Představilo se zde na 33 minipivovarů. Parukářka ožila pivem, hudbou, tancem a soutěžemi pro děti i dospělé. 

Žižkovského pivobraní se během pátku a soboty zúčastnilo šestnáct tisíc lidí. Počasí bylo po oba dny velmi krásné. Na festivalu zahrála celá řada kapel, například romská kapela Bachtale Apsa, kterou vokálně doprovodila herečka a zpěvačka Barbora Hrzánová. Proběhla také každoroční soutěž o nejlepší pivovar. Vítězi letošního ročníku se stali podle počtu hlasů od návštěvníků Pivovar Matuška a pivovar Malý Janek z Jinec, oba získali stejný počet hlasů. Během festivalu proběhla i oblíbená soutěž v otáčení pivních tácků. V ženské kategorii zvítězila žena, která otočila 35 tácků, v mužské kategorii pak zvítězil muž, který jich otočil 45. Nutno podotknout, že v loňském roce šlo o otočení rovných 55 pivních tácků. Za zmínku rozhodně stojí také jubilejní desáté výročí. K tomuto výročí nechala městská část vytvořit turistickou vizitku Žižkovského pivobraní, která mezi návštěvníky vzbudila velmi příznivý ohlas. Dále se uskutečnila řada vědomostních soutěží týkající se reálií Prahy 3 a třeba i zvedání pivních sudů na čas. Vítězové obdrželi věcné ceny od zúčastněných pivovarů. Festival se velmi vydařil a pořadatelé, tedy městská část Praha 3, se těší na další ročník. 

Login