Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Přeskočit na hlavní obsah

Úspěšná benefiční akce završila celoroční program charitativního projektu jarovských školáků

Na velké zahradní slavnosti Základní školy Jarov se v neděli 27. května sešlo více než 240 hostů a podařilo se vybrat 23 600 korun na charitativní účely.

Peníze, které děti utržily za prodej dárků a tombolu budou rozděleny na pět dílů a poputují za matkami s dětmi do azylového Kölpingova domu, na výcvik speciálních psů organizace Helppes nebo do domova pro postižené děti Kaňka v Táboře. Peníze ale pomohou prostřednictvím Humanistického hnutí také ve vzdálené Africe a děti nezapomněly ani na seniory v domově Sue Ryder.

Na jarovské škole běží už od roku 2005 anglický výukový program s rodilými mluvčími. „Žáci se tu učí nejen anglický jazyk, ale také se seznamují s anglo-americkou kulturou, ve které má právě charitativní práce dlouhou a hlubokou historii,“ vysvětluje Deana Barešová, ředitelka programu. „Již loni jsme vybrali pět charitativních organizací, se kterými spolupracujeme. Žáci v průběhu výuky získávají informace o své charitativní organizaci, kterou také mají možnost navštívit,“dodala Barešová.

Benefice se zúčastnili i zástupci všech partnerských organizací, kteří informovali o své činnosti a každý tak mohl získat přesnou představu o tom, kam peníze poputují a jak pomohou.  

Výpis všech článků

Další zprávy

Pod_kaplickou_2

Na dětském hřišti Pod Kapličkou se otevírá stánek s občerstvením

31. 05. 2012
Bez obrázku

Úplná uzavírka komunikace Jičínská v úseku Lucemburská – Vinohradská

01. 06. 2012
Crazy_oh_MG_3387

Dětský den odstartoval Crazy olympiádou

01. 06. 2012
Další zprávy
Login