Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Turisté: Žižkovský vysílač je druhou nejošklivější stavbou světa

Televizní věž na pražském Žižkově je druhou nejošklivější stavbou na světě. Vyplývá to z hodnocení webu VirtualTourist, který výroční žebříček deseti architektonických "katastrof" sestavil.

Televizní věž na pražském Žižkově je druhou nejošklivější stavbou na světě. Vyplývá to z hodnocení webu VirtualTourist, který výroční žebříček deseti architektonických "katastrof" sestavil. Ošklivější je prý jen budova Morrisova mechanického divadla v americkém Baltimoru.. V desítce budov "hyzdících i ta nejkrásnější města" obsadila třetí místo budova The Beehive v novozélandské metropoli Welligtonu. 

Podle agentury Reuters, by ošklivost žižkovské televizní věže stačila sama o sobě, aby působila jako pěst mezi oči, kvůli sochám batolat od umělce Davida Černého však nad ní člověk může jen kroutit hlavou.

V pořadí druhý výroční žebříček sestavili návštěvníci a editoři webu, na kterém lidé zveřejňují své dojmy z turistických destinací po celém světě.

Na stavbu vysílače zjevně existují i ve světě krajně rozporuplné názory. Svědčí o tom i fakt, že před dvěma lety naopak britský prestižní deník The Guardian označil stavbu se sochami mimin od výtvarníka Černého za největší turistické lákadlo české metropole.

Vysílač nad pražským Žižkovem se začal stavět před 24 lety na místě někdejšího židovského hřbitova. Zprovozněn byl v roce 1992. Sochy batolat výtvarníka Davida Černého se na více než dvousetmetrovém tubusu, přezdívaném Žižkovský kosmodrom nebo Jakešův prst, objevily před devíti lety.

Výpis všech článků

Další zprávy

Bez obrázku

Radnice darovala strážníkům detektor kradených vozů

23. 11. 2009
Bez obrázku

Výzva č. 302 - volné nebytové prostory

27. 11. 2009
Bez obrázku

Gymnázium Karla Sladkovského pořádá dny otevřených dveří

01. 12. 2009
Další zprávy
Login