Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Radnice darovala strážníkům detektor kradených vozů

Novou moderní zbraň proti kriminalitě předal 20. listopadu do rukou ředitele městské policie v Praze 3 Dušana Machoně jako dar radnice zástupce starosty Jan Šmíd

Novou moderní zbraň proti kriminalitě předal 20. listopadu do rukou ředitele městské policie v Praze 3 Dušana Machoně jako dar radnice zástupce starosty Jan Šmíd. Mobilní systém pro vyhledávání odcizených vozidel RoadCon je moderní detektor, kterým bude vybavena vozová hlídka městských strážníků. Za 300 tisíc korun jej pro Městkou policii Praha koupila žižkovská radnice, aby zvýšila možnosti strážníků pro boj s tímto druhem kriminality.

„Radnice zakoupila kamerový systém z vlastních prostředků a následně jej dlouhodobě a bezplatně zapůjčila obvodnímu ředitelství městské policie. Je to náš příspěvek pro snížení kriminality v ulicích městské části a zároveň velmi účinný nástroj, který několikanásobně zvýší kontrolní možnosti strážníků,“ uvedl k tomu místostarosta Šmíd.

Mobilní systém RoadCon s pomocí kamery rozpoznává registrační značky projíždějících i stojících vozidel, kolem kterých hlídkový vůz městské policie, kde je systém umístěn, projíždí. Značky následně automaticky porovnává se zájmovými databázemi (registr motorových vozidel, databáze odcizených vozidel apod.). Zaznamenává přitom snímek s datem, časem, registrační značkou a místem pořízení. Pokud zjistí rozpor s databází, objeví odcizené vozidlo či jinou podezřelou okolnost, okamžitě upozorní obsluhující hlídku městské policie.

„Systém přináší diametrálně jinou efektivitu při kontrolách vozidel. Při zkušebních jízdách teď běžně zkontrolujeme tisícovku vozidel za jedinou hodinu,“ pochvaluje si kamerový systém ředitel Machoň. Podle jeho názoru tak radnice dala do ruky strážníkům nástroj, jímž několikanásobně zvýší počet nalezených odcizených vozidel. Nejednomu majiteli automobilu tak ušetří radnice Prahy 3, prostřednictvím kamerového zařízení, mnoho nepříjemných chvil.

-red-

Výpis všech článků

Další zprávy

Bez obrázku

Výzva č. 302 - volné nebytové prostory

27. 11. 2009
Bez obrázku

Gymnázium Karla Sladkovského pořádá dny otevřených dveří

01. 12. 2009
Bez obrázku

Gymnázium Karla Sladkovského pořádá dny otevřených dveří

01. 12. 2009
Další zprávy
Login