Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Studenti si vyzkoušeli role zastupitelů

Simulované jednání zastupitelstva proběhlo v režii spolku Mladí občané na radnici Prahy 3. Pro studenty tří středních škol, které se do projektu zapojily, to byla praxe v komunikaci, argumentaci a výchově k demokracii.

"Studentské zastupitelstvo Prahy 3" se poprvé sešlo 31. března na úvodním setkání, kde se studenti Gymnázia Karla Sladkovského, Obchodní Akademie Hovorčovická a Gymnázia a Hudební školy hl. městě Prahy rozdělili do politických klubů, vybrali si diskuzní témata a zvolili starostku. O týden později se opět sešli v zastupitelském sále radnice na Havlíčkově náměstí a utkali se na skutečném jednání s hlasovacími kartami, osobními mikrofony a jednacím řádem.

„Jako Praha 3 tuto iniciativu vítáme, osobně jsem za ni moc ráda. Jedná se o naprosto nenahraditelnou metodu vedení studentů k povědomí o tom, jak naše země funguje. A obzvlášť jsem ráda, že si studenti vedle jednání o skutečných otázkách k řešení zkusili i tu druhou stránku politiky, a to boj mezi politickými stranami. Bez něj demokracie nemůže existovat a jakkoli často vytváří dojem o její slabosti, ve skutečnosti je její silou,“ hodnotí studentské zastupitelstvo místostarostka Prahy 3 Margita Brychtová.

Sdílet:

Anežka Hesová

07. 04. 2022

Výpis všech článků

Další zprávy

Tenkrát na Žižkově

Žižkovští Romové na fotografiích Karla Cudlína

08. 04. 2022
slovi

Výstava před Plečnikovým kostelem připomíná česko-slovinské přátelství

13. 04. 2022
IMG 9503

Dotované Summer Campy s rodilými mluvčími pro děti z Prahy 3

16. 04. 2022
Další zprávy
Login