Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Stavební úřad Prahy 3 řeší pondělní pád obkladů z domu v Lucemburské ulici

Stavební úřad třetí městské části vyzval majitele domu, ze kterého v pondělí spadly obklady na projíždějící kočárek s dítětem, aby co nejdříve odstranil nebezpečné prvky na venkovní fasádě. Pokud tak neučiní do pěti dnů, bude s ním zahájeno správní řízení, na jehož základě mu hrozí pokuta až 200 000 korun.

132694_54510_omitka_MG_1351.jpg

V pondělí krátce po poledni zasáhly padající obklady z domu na rohu Milešovské a Lucemburské ulice kočárek s dítětem. Roční chlapec byl na místě s lehkým zraněním ošetřen a preventivně převezen do nemocnice. „Jakkoli dům není ve vlastnictví MČ Praha 3, rád bych vyjádřil politování nad tím, že stav soukromého domu na našem území ohrozil zdraví dítěte. Proto jsem se vzápětí obrátil na místně příslušný stavební úřad s žádostí o prošetření a nápravu,“ řekl místostarosta Matěj Stropnický. Ještě v pondělí tak společně s hasiči, kteří místo obehnali páskou a odstranili nebezpečné obklady, do Lucemburské dorazili také pracovníci stavebního úřadu, aby prověřili stav domu.

„Už včera jsme provedli prohlídku domu a místa nehody. Dnes jsme připravili a odeslali výzvu sdružení vlastníků, aby do pěti dnů od jejího doručení odstranilo nalezené nedostatky,“ uvedl v úterý šéf stavebního úřadu Prahy 3 Václav Tětek s tím, že pokud tak vlastníci neučiní, bude s nimi zahájeno správní řízení, na jehož základě jim úřad může vyměřit pokutu až 200 000 korun.

132728_54512_omitka_MG_1355.jpg

K tomu by ale nakonec nemuselo dojít. „Už to řešíme. Najmeme si někoho, kdo nám zpracuje odborný posudek, který jasně řekne, jak se to mohlo stát,“ uvedla Anna Bimková, předsedkyně Společenství vlastníků Lucemburská 1, které dům spravuje. Podle ní totiž balkony včetně obkladů prošly v roce 2007 rekonstrukcí a není jasné, proč část z nich spadla. „Prostor pod balkony a kolem domu je uzavřený a nepřístupný, takže se nikomu nemůže nic stát. Na zítřek jsme objednali lešení, abychom strhali zbývající obklady,“ ujistila Bimková.

132711_54511_omitka_MG_1352.jpg

Pondělní nehoda mimo jiné upozornila na neutěšený stav některých domů spravovaných na území třetí městské části soukromými majiteli. To se sice netýká domu v Lucemburské, ale několik takových se na Praze 3 najde. „Minulý týden schválenou novelizací pravidel pro poskytování dotací z Fondu obnovy a rozvoje rozšířila městská část možnost čerpat prostředky. Platí tedy, že i soukromí vlastníci nemovitostí mohou žádat městskou část o půjčky nebo dary na rekonstrukce fasád svých objektů,“ dodal místostarosta Stropnický.

 

Výpis všech článků

Další zprávy

Zelenka_portret

Památku Zelenky Hajského opět připomíná pamětní deska

03. 10. 2012
FT_166

Oslavy českého medu na farmářském tržišti

08. 10. 2012
mammahelpky_tisk_9

Na Parukářce se pochodovalo s mammahelpkami

09. 10. 2012
Další zprávy
Login