Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Starosta navštívil kampus VŠE, řešil i bezpečnost studentů

Komplex studentských kolejí Vysoké školy ekonomické v Praze na Jarově potřebuje vytyčit hranice a oplotit. Vedení kampusu si takové opatření žádá hned z několika důvodů, tím hlavním je bezpečnost a soukromí studentů.

_MG_5462Plán při své návštěvě posvětil i starosta Prahy 3 Alexander Bellu. 

Areál pěti budov v Koněvově ulici je primárně určený studentům VŠE, kteří zdejší koleje obývají. V poslední době si ale do studentského teritoria zvykli chodit spíš pejskaři, kteří po svých mazlíčcích neuklízí. Navíc se místo stalo častým útočištěm zlodějů. Již několikrát zde řešili vykradená auta, a to jak služební, tak soukromá. Obávají se navíc, že se problémy mohou stupňovat.

„Jde nám o zabezpečení areálu, snížení kriminality a o snížení nepořádku, který tu dělají bezdomovci a pejskaři,” vysvětluje Miroslav Richter, vedoucí Investičního a stavebního odboru VŠE v Praze. Starosta městské části Praha 3 Alexander Bellu při své návštěvě ocenil snahu VŠE mít kvalitní a moderní areál pro studenty: „Je chvályhodné, že se VŠE snaží vytvořit sportovní, relaxační a studijní areál v rámci jejich kampusu.” Situace je podle něj problémem, který se jistě musí řešit. „Na základě jejich žádosti můžeme zabezpečení areálu projednat hned na příštím jednání Výboru pro územní rozvoj,” prozradil. Bellu také připomněl, že v zahraničí je takové zabezpečení studentských kampusů naprosto běžné. „Když se podíváme například na Velkou Británii, tak univerzity v Cambridge nebo v Newcastlu mají také uzavřený režim, protože pokud to má být prostor určený pro studium, tak studenti potřebují nejen klid, ale samozřejmě i bezpečnost a čistotu, kterou škola v rámci provozu musí zajišťovat. Je to tedy přirozený požadavek,” řekl starosta při setkání s ředitelem Správy účelových zařízení VŠE v Praze Otou Zimou a s vedoucím Investičního a stavebního odboru Miroslavem Richterem._MG_5490

“V objektu jsme posílili i kamerový systém, zabezpečení a uzamknutí areálu je ale klíčové,” míní Richter. V plánu je tedy pevně stanovit, kdy bude areál uzavřen pouze pro studenty a kdy bude přístupný veřejnosti. Zásadní je, aby do areálu vysokoškolských kolejí nemohli nezvaní hosté zejména v nočních hodinách. Podle starosty by sportovní areál mohly samozřejmě i nadále využívat další školy. Pro občany je v blízkém okolí hned několik míst, které jsou například pro venčení vhodnější. „Máme tu park a zahrádkovou část. Na spodní části je park Jarova, kde se lze pohybovat až dozadu na Židovské pece. A pak je tu samozřejmě i Vítkov,” dodal starosta.

Výpis všech článků

Další zprávy

orez

Heda Čechová, zapsaná v Knize cti, oslavila kulaté 90. výročí svého života

17. 07. 2018
DSCN0877

ZŠ a MŠ Chelčického má nový výtah, umožňující bezbariérový vstup

19. 07. 2018
20180719_101347_resized_1

Letní Radovánky v Zahradě

19. 07. 2018
Další zprávy
Login