Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Letní Radovánky v Zahradě

Během prázdnin budou moci rodiny s dětmi využít veřejné workshopy v Integračním centru Zahrada.

letní radovánky - letákKaždý čtvrtek  jsou zde pořádány výtvarné a kreativní dílny s jinou tématikou, ze kterých si účastníci odnesou vlastnoručně vytvořenou ozdobu. Workshopy jsou veřejné, není nutné se předem přihlásit. Vstup i materiál jsou zdarma.

„Zaznamenali jsme i enormní zájem o prohlídky Žižkovské televizní věže, proto se na začátek září připravují další prohlídky, tentokrát určené nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro naše seniory,“ dodává místostarosta Ivan Holeček, jenž je patronem projektu Trojka pro rodiny.

Tři funkční programy a nespočet bezplatných aktivit pro všechny skupiny obyvatelstva. I to je výsledek společné práce místostarostů Davida Gregora, Ivana Holečka a radní Ireny Ropkové (všichni ČSSD), kteří prosadili vytvoření programů Trojka pro seniory, Trojka pro rodiny a Trojka pro sport. K těmto programům, které ve spolupráci s neziskovým sektorem financuje městská část z vlastního rozpočtu, přibude podle plánu na podzim program Trojka pro kulturu, který by měl veřejnosti obdobným způsobem nabídnout bezplatné kulturní aktivity.Aktuální informace k projektům naleznete ZDE.

letní radovánky v zahradě

 

 

 

Místo konání: Integrační centrum Zahrada, U zásobní zahrady 2445/8, Praha 3
Termíny konání: každý čtvrtek v měsíci od 10:00 do 13:00 hod.

Datum, název a obsah workshopů:

12. 7.
Malování na sklíčka
(K výběru budou různé motivy, od dopravních prostředků až po rybky či jiná zvířátka, na plastových sklíčkách, které si každý účastník vybarví pomocí barev na sklo).
Letní košíček (Pro uložení pokladů z prázdnin nebo jako krásnou letní dekoraci na stůl si vyrobíme barevný košíček).

19. 7.
Malování na textilní tašky
(Každý obdrží textilní tašku s vodním motivem, který si vybarví, případě podle zájmu i něco vlastního dokreslí).
Ryby z papírových talířů (Pomocí barev si vybarvíme talířek, což bude tělo a hlava rybky. Následně si vystřihneme ploutve, které k talířku přilepíme a na závěr přilepíme i pohybující se oko).

26. 7.
Broučci z vatové kuličky a kornoutku
(Každý si sestaví z jednotlivých komponentů svého broučka a poté začne vše slepovat. Nakonec se domalují tváře, připevní detaily, jako jsou křídla či tykadla).
Beruška na špejli (Každý si sestaví berušku z připravených dílů, které si vystřihnou, slepí a dokreslí detaily).

2. 8.
Malování na dřevěné obrázky
(Každý si může vybrat z několika předloh k vymalování, na druhé straně obrázku je samolepka, kterou se dá obrázek přilepit na vybrané místo).
Malování na hrníčky (Každý obdrží bílý keramický hrníček, který si může ozdobit a díky speciálním barvám je možné hrníček umývat a barvy se nesmyjí).

9.8.
Zvířátka z květináčů
(Každý si vymaluje květináč jako zvířátko a poté přidá obličej, tlapky apod.).
Zvířecí masky (Každý si vystřihne masku svého oblíbeného zvířátka a následně si jí vybarví a připevní gumičku k masce).

16.8.
Ptáček k zavěšení
(K výběru různé šablony a velké množství barevných papírů k vytvoření vlastního ptáčka, jenž bude mít křídla složená z tzv. harmoniky).
Barevný motýlek na tyčce (Každý si může vybrat z několika druhů motýlků, které si vybarví a dozdobí dle vlastní fantazie).

23.8.
Veselé kolíčky
(Kolíček si vybarvíme a vybereme obrázek, který si vybarvíme a následně na kolíček přilepíme).
Květinový závěs (Každý si vybere z velké škály několik květinových motivů, které si vystřihne, přilepí středy květů a podle nich ohnou okvětní lístky, aby květiny získaly na plastičnosti).

30.8.
Čelenka ,,indiánská“
(Léto je vždy plné dobrodružství a tato dílna nám k tomu přispěje a na malou chvíli se ze všech malých výtvarníků stanou indiáni).
Malování na kamínky (Indiáni měli též moc rádi malbu na kameny a vzhledem k tomu, že už se z nás stali indiáni, tak si to také vyzkoušíme. Kamínek si můžeme libovolně ozdobit a použít jako ochranný amulet).

Jako rozloučení s prázdninami bude součástí tohoto posledního workshopu také zábavná interaktivní indiánská show plná tancování, soutěží i indiánského povídání, celou atmosféru umocní indiánské kulisy a dekorace.

Výpis všech článků

Další zprávy

Logo_FKViktoria-Zizkov-115-let

Viktoria Žižkov oslavila 115 let od založení

30. 07. 2018
_DSC9734001

Starosta navštívil pražské hasiče

16. 08. 2018
IMG_4137

Krutý osud rodiny ze Žižkova připomínají nové kameny zmizelých

20. 08. 2018
Další zprávy
Login