Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Soutěž Antifetfest 2012 aneb Jde to i jinak!

Amatérská filmová soutěž žáků a studentů základních a středních škol na téma rizikové chování již zná svého vítěze. Vítězný snímek False Step, skupiny MěloToBýtSciFi group z Gymnázia Na Pražačce bude městkou část Praha 3 reprezentovat i v kole celopražském. Výsledky lokálního kola soutěže vyhlásil v úterý 29. května v Obřadní síni žižkovské radnice zástupce starosty Jiří Matušek.

5. ročníku soutěže Antifetfest, který pořádá hl. m. Praha ve spolupráci s jednotlivými městskými částmi, se letos v lokálním kole zúčastnilo osm snímků v kategorii základních škol a nižších ročníků gymnázií. Vítězný snímek False step vybrala odborná porota, ceny vítězům z Gymnázia Na Pražačce - Bětce Hradecké, Kláře Sůvové, Matěji Hožvárovi, Janu Vráblíkovi a Míše Chitovové předal zástupce starosty pro školství a sociální věci Jiří Matušek.

„Výběr to byl letos opravdu nelehký. Přihlášené filmy jsem zhlédl všechny a dlouho se rozhodoval. Jsem potěšen, když vidím, že kvalita snímků rok od roku vzrůstá a s ní i zájem studentů zabývat se tématy, jako jsou kriminalita, šikana, záškoláctví, domácí násilí a dalšími z dlouhé řady projevů rizikového chování ve společnosti,“ řekl Jiří Matušek.

Po vyhlášení všech umístění a předání cen, které do soutěže městská část připravila, proběhla neformální diskuse, při které měli studenti možnost probrat s místostarostou Matuškem, co je trápí v Praze 3. Závěr pak již patřil promítání všech snímků.

Celopražské finále, na kterém nás budou žáci z Gymnázia Na Pražačce reprezentovat, se uskuteční 20. června 2012.

 


Zúčastnili se:
ZŠ Chelčického
ZŠ Jeseniova
Gymnázium Na Pražačce
Klub Beztíže – DDM Ulita

Vítězné snímky soutěže Antifetfest 2012 v lokálním kole v Praze 3:
1. False step (MěloToBýtSciFi group - Gymnázium Na Pražačce)
2. Pomsta (Pickpockets - Gymnázium na Pražačce)
3. Jdi domů (mech – ZŠ a MŠ Chelčického)

Výpis všech článků

Další zprávy

pohreb_MG_3127

Praha 3 se rozloučila s Jiřinou Polaneckou

31. 05. 2012
jarov_4

Úspěšná benefiční akce završila celoroční program charitativního projektu jarovských školáků

31. 05. 2012
jarov_4

Úspěšná benefiční akce završila celoroční program charitativního projektu jarovských školáků

31. 05. 2012
Další zprávy
Login