Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Soutěž Antifetfest 2012 aneb Jde to i jinak!

Amatérská filmová soutěž žáků a studentů základních a středních škol na téma rizikové chování již zná svého vítěze. Vítězný snímek False Step, skupiny MěloToBýtSciFi group z Gymnázia Na Pražačce bude městkou část Praha 3 reprezentovat i v kole celopražském. Výsledky lokálního kola soutěže vyhlásil v úterý 29. května v Obřadní síni žižkovské radnice zástupce starosty Jiří Matušek.

5. ročníku soutěže Antifetfest, který pořádá hl. m. Praha ve spolupráci s jednotlivými městskými částmi, se letos v lokálním kole zúčastnilo osm snímků v kategorii základních škol a nižších ročníků gymnázií. Vítězný snímek False step vybrala odborná porota, ceny vítězům z Gymnázia Na Pražačce - Bětce Hradecké, Kláře Sůvové, Matěji Hožvárovi, Janu Vráblíkovi a Míše Chitovové předal zástupce starosty pro školství a sociální věci Jiří Matušek.

„Výběr to byl letos opravdu nelehký. Přihlášené filmy jsem zhlédl všechny a dlouho se rozhodoval. Jsem potěšen, když vidím, že kvalita snímků rok od roku vzrůstá a s ní i zájem studentů zabývat se tématy, jako jsou kriminalita, šikana, záškoláctví, domácí násilí a dalšími z dlouhé řady projevů rizikového chování ve společnosti,“ řekl Jiří Matušek.

Po vyhlášení všech umístění a předání cen, které do soutěže městská část připravila, proběhla neformální diskuse, při které měli studenti možnost probrat s místostarostou Matuškem, co je trápí v Praze 3. Závěr pak již patřil promítání všech snímků.

Celopražské finále, na kterém nás budou žáci z Gymnázia Na Pražačce reprezentovat, se uskuteční 20. června 2012.

 


Zúčastnili se:
ZŠ Chelčického
ZŠ Jeseniova
Gymnázium Na Pražačce
Klub Beztíže – DDM Ulita

Vítězné snímky soutěže Antifetfest 2012 v lokálním kole v Praze 3:
1. False step (MěloToBýtSciFi group - Gymnázium Na Pražačce)
2. Pomsta (Pickpockets - Gymnázium na Pražačce)
3. Jdi domů (mech – ZŠ a MŠ Chelčického)

Výpis všech článků

Další zprávy

pohreb_MG_3127

Praha 3 se rozloučila s Jiřinou Polaneckou

31. 05. 2012
jarov_4

Úspěšná benefiční akce završila celoroční program charitativního projektu jarovských školáků

31. 05. 2012
jarov_4

Úspěšná benefiční akce završila celoroční program charitativního projektu jarovských školáků

31. 05. 2012
Další zprávy
Login