Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Praha 3 se rozloučila s Jiřinou Polaneckou

Rodinní příslušníci, přátelé i široká veřejnost se v pondělí 28. května rozloučili s dlouholetou předsedkyní Klubu přátel Žižkova Jiřinou Polaneckou. Poslední sbohem celoživotní žižkovské patriotce přišly do zaplněné Ústřední obřadní síně na Olšanských hřbitovech dát také starostka třetí městské části Vladislava Hujová a předsedkyně nadačního fondu Karla Hartiga Milena Kozumplíková.

Smuteční hosté, kteří přišli paní Polanecké dát sbohem, zcela zaplnili Ústřední obřadní síň Olšanských hřbitovů. Velkou patriotku Prahy 3 na její poslední pouti vyprovodil smutečními tóny také dramaturg festivalu Nekonvenční žižkovský podzim, profesor hry na violoncello Jiří Hošek s dcerou.

„Svou energii v posledních letech vkládala do života v Klubu přátel Žižkova. Chtěla rozvinout všechno, co dostala od svých rodičů, od tatínka - sokolského vzdělavatele.  Zužitkovat jeho archiv, pracně zachráněný před totalitními režimy, jeho myšlenky, jeho odkaz. Přes všechny zdravotní problémy rozhodně odmítala opustit Žižkov a odstěhovat se k dceři. Žižkov a Klub – to byl její život. Smysl jejího bytí,“ píše se v oficiálním životopisu Jiřiny Polanecké (celý text naleznete zde).

Jiřina Polanecká, která letos v dubnu oslavila své 88. narozeniny, zemřela v sobotu 19. května. Byla zapsána do Knihy cti třetí městské části.

 

 

Výpis všech článků

Další zprávy

jarov_4

Úspěšná benefiční akce završila celoroční program charitativního projektu jarovských školáků

31. 05. 2012
jarov_4

Úspěšná benefiční akce završila celoroční program charitativního projektu jarovských školáků

31. 05. 2012
Pod_kaplickou_2

Na dětském hřišti Pod Kapličkou se otevírá stánek s občerstvením

31. 05. 2012
Další zprávy
Login