Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Praha 3 se rozloučila s Jiřinou Polaneckou

Rodinní příslušníci, přátelé i široká veřejnost se v pondělí 28. května rozloučili s dlouholetou předsedkyní Klubu přátel Žižkova Jiřinou Polaneckou. Poslední sbohem celoživotní žižkovské patriotce přišly do zaplněné Ústřední obřadní síně na Olšanských hřbitovech dát také starostka třetí městské části Vladislava Hujová a předsedkyně nadačního fondu Karla Hartiga Milena Kozumplíková.

Smuteční hosté, kteří přišli paní Polanecké dát sbohem, zcela zaplnili Ústřední obřadní síň Olšanských hřbitovů. Velkou patriotku Prahy 3 na její poslední pouti vyprovodil smutečními tóny také dramaturg festivalu Nekonvenční žižkovský podzim, profesor hry na violoncello Jiří Hošek s dcerou.

„Svou energii v posledních letech vkládala do života v Klubu přátel Žižkova. Chtěla rozvinout všechno, co dostala od svých rodičů, od tatínka - sokolského vzdělavatele.  Zužitkovat jeho archiv, pracně zachráněný před totalitními režimy, jeho myšlenky, jeho odkaz. Přes všechny zdravotní problémy rozhodně odmítala opustit Žižkov a odstěhovat se k dceři. Žižkov a Klub – to byl její život. Smysl jejího bytí,“ píše se v oficiálním životopisu Jiřiny Polanecké (celý text naleznete zde).

Jiřina Polanecká, která letos v dubnu oslavila své 88. narozeniny, zemřela v sobotu 19. května. Byla zapsána do Knihy cti třetí městské části.

 

 

Výpis všech článků

Další zprávy

jarov_4

Úspěšná benefiční akce završila celoroční program charitativního projektu jarovských školáků

31. 05. 2012
jarov_4

Úspěšná benefiční akce završila celoroční program charitativního projektu jarovských školáků

31. 05. 2012
Pod_kaplickou_2

Na dětském hřišti Pod Kapličkou se otevírá stánek s občerstvením

31. 05. 2012
Další zprávy
Login