Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Matěj Šůcha z pivovaru Matuška

Pivovar Matuška z malé obce Broumy v okrese Beroun doputoval letos až na žižkovské pivobraní, kterého se zúčastnil vůbec poprvé. Matěj Šůcha, majitel pivovaru prozradil, jaký je to pocit být na děleném prvním místě spolu s pivovarem Malý Janek.

Zvítězili jste na letošním 10. ročníku Žižkovského pivobraní, byli jste tu se svým pivovarem již dříve nebo to pro vás byla premiéra a jaký jste měli z pivobraní pocit?

Letos jsme byli na pivobraní poprvé a musím říct, že se nám tam moc líbilo. Bylo neuvěřitelné, kolik lidí si na akci našlo cestu. Všichni byli moc milí a ochotní, celá akce probíhala bezproblémově. Určitě se rádi zúčastníme i příštích ročníků.

 

Umístili jste se na prvním místě spolu s pivovarem Malý Janek z Jenic díky stejnému počtu hlasů od návštěvníků pivobraní, co to pro vás znamená, je to pro vás do budoucna například určitou motivací udržet si kvalitu?

Jsme moc rádi, že pro nás návštěvníci pivobraní hlasovali. Umístit se na děleném prvním místě v takovém počtu pivovarů je pro nás určitě úspěch a pozitivní zpětná vazba, že to děláme dobře. Držet stálou úroveň kvality našich piv je jedním z našich nejdůležitějších cílů.

 

Jaká je historie vašeho pivovaru a co nabízíte?

Pivovar Matuška byl založen v roce 2009 Martinem Matuškou a jeho synem Adamem v objektu, který využívali jako chalupu. Za 14 let své existence se pivovar značně rozrostl, dnes zaměstnává 15 lidí a ročně se zde uvaří na 700 tisíc litrů piva. Nabídka piv je velmi obsáhlá, během roku se v pivovaru uvaří kolem 30 druhů piv od klasické Desítky přes piva stylu IPA po kyselá piva s ovocem. U pivovaru je pak pivní obchod, kde je možné zakoupit lahvové pivo, merch a dát si čepované pivo.

 

Jakým způsobem pivo vaříte, máte nějaké specifické postupy? 

Pivo vaříme řemeslným způsobem bez filtrace a bez pasterizace. Převážnou většinu našich piv vaříme dekokcí. Do většiny piv používáme české slady, na spodně kvašená piva pak i české chmely a na svrchně kvašená piva chmely z USA, Austrálie, Nového Zélandu a dalších zemí.

 

Mohou na váš pivovar lidé narazit i na nějakých dalších festivalech v Praze a případně kde?   

V pátek 16. a v sobotu 17. června na nás mohou lidé narazit na festivalu Pivo na Náplavce 2023, v sobotu 15. července na Craftbeer festivalu v Poděbradech a 9.9. na festivalu minipivovarů na dejvickém Kulaťáku.

 

Kde všude si mohou lidé koupit vaše pivo a co například chystáte přes léto?

Na naše čepované pivo mohou lidé zajít přímo v pivovaru, kde máme malý výčep, pak také do Automatu Matuška na Hradčanské, do Dvou kohoutů v Karlíně, do Kovadliny u lázní na Letné, do baru Chýše a do mnoha dalších podniků, jejichž výčet je k dispozici na stránkách pivovarmatuska.cz. Lahvová piva je pak možné objednat na našem e-shopu shop.pivovarmatuska.cz nebo zakoupit například v Beer Shopu v Karlíně, v Automatu Matuška, v pivotéce Base Camp, Prima Wine Shop, ve všech pražských Makrech a Kauflandech, v Albertech na Praze 4, 5 a 6 a dalších.

Sdílet:

Vavřinec Novotný

13. 06. 2023

Výpis všech článků

Další rozhovory

 L5D8495 2500

Jiří Janeček z Pivovaru Malý Janek z Jinec

13. 06. 2023
somelierka 2

Klára Kollárová: Baví mě ochutnávat neznámé vinaře

31. 08. 2023
fullsizeoutput 7ea2

Lenka Krejčová: Do výuky se snažíme vnést co nejvíc inovací

01. 09. 2023
Login