Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Jiří Janeček z Pivovaru Malý Janek z Jinec

Pivovar Malý Janek z Jinec vznikl z létajícího pivovaru v roce 2020, u založení stál Jiří Janeček, který pohovořil o letošním Žižkovském pivobraní. 

 

Zvítězili jste na letošním 10. ročníku Žižkovského pivovaru, byli jste tu se svým pivovarem již dříve nebo to pro vás byla premiéra?

Už jsme byli minulý rok a jsme moc rádi, že podobné akce pořádáte, moc to malým pivovarům pomáhá a i zákazníci ochutnají piva různých stylů.

 

Umístili jste se na prvním místě spolu s pivovarem Matuška díky stejnému počtu hlasů od návštěvníků pivobraní, co to pro vás znamená, je to pro vás do budoucna například určitou motivací udržet si kvalitu?

Samozřejmě je to závazek a musíme naopak kvalitu zvyšovat. Snažíme se přinášet nové styly. Příští rok přijedeme minimálně s 10 druhy piv.

 

Jak jste si Žižkovské pivobraní užili?  

Byly to úžasné dny, měl jsem chvilinku i obejít ostatní pivovary a ochutnat. Je radost nakládat prázdné sudy. Akce byla opravdu vydařená, těšíme se na příští rok.

 

Jaká je historie vašeho pivovaru a co nabízíte?

Pivovar Malý Janek vznikl z létajícího pivovaru v roce 2020 a to v únoru, měsíc před covidem. Nabízíme všechny druhy piva, děláme je poctivě a s láskou. V našem sortimentu můžete nalézt klasické ležáky 10, 11, 12, polotmavou 13°a svrchně kvašená piva od 11° Blondýny z Bazénu po Jahodovou MAKKY 17° od 15. 6. budeme mít rybízový kyseláč.

 

Mohou na váš pivovar lidé narazit i na nějakých dalších festivalech v Praze a případně kde?   

Určitě se můžeme vidět i na dalších festivalech v Praze např. Na náplavce, Holešovická tržnice. Informace najdete na našem facebooku.

 

Kde si mohou lidé koupit vaše pivo?

Naše pivo najdete v restauraci Jankovna u Bazénu na Jižním Městě, nebo Vám můžeme i pivo dovézt na základě objednávky na našem eshopu. www.malyjanek.cz. Ale úplně nejlepší je si vzít kolo a vyrazit do Brd. Náš pivovar nabízí 200 míst  k sezení a penzion s 10 pokoji. Můžete se zde ubytovat, navštívit náš pivovar a popřípadě ochutnat pivo přímo z tanků.

 

Sdílet:

Vavřinec Novotný

13. 06. 2023

Výpis všech článků

Další rozhovory

somelierka 2

Klára Kollárová: Baví mě ochutnávat neznámé vinaře

31. 08. 2023
fullsizeoutput 7ea2

Lenka Krejčová: Do výuky se snažíme vnést co nejvíc inovací

01. 09. 2023
nedvěd1

Miroslav Nedvěd: Projít celou Bezovku zabere hodinu a půl

10. 10. 2023
Login