Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Ředitelé škol se seznámili s podmínkami instalace kamerových systémů

Začátkem listopadu zorganizoval odbor školství pro ředitele mateřských a základních škol v Praze 3 seminář týkající kamerového systému a jeho provozu. „Pozvali jsme pracovníky Úřadu pro ochranu osobních údajů, aby ředitele seznámili s klady i zápory ochrany osobních údajů zejména v používání kamerového systému,“ informovala radní pro školství Jaroslava Suková.

327424_169779_Kamery.jpg

Prostory pro seminář poskytla ZŠ a MŠ Jaroslava Seiferta ve své aule. Účastníci zde našli příjemné zázemí nejen k získání nových informací, ale i k výměně zkušeností z praxe. Seznámili se s informacemi legislativního charakteru, okrajově se dotkli sledování e-mailové komunikace zaměstnanců a nevyžádaných obchodních sdělení.

Ve stěžejní části programu se přednášející soustředili na pracovně právní předpisy při sledování zaměstnanců a klientů na pracovišti a ve společných prostorách prostřednictvím kamerových systémů se záznamem. Soustředili se na oblast školství, nejčastěji uváděné důvody pro instalaci kamerového systému, právo na soukromí dětí a další povinnosti. Dozvěděli se například o nejvhodnějším místě pro umístění kamery a naopak o místnostech, kam se kamery umisťovat nemohou, ale také o době uložení záznamů.

Jako bezpečnostní prvek má kamerový systém instalována jedna základní škola v Praze 3. 

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG_9308

Radnice poblahopřála k výročí seniorům z Prahy 3

10. 11. 2015
_MG_0306_2

Plavecký areál Pražačka otevřel nový bazén pro miminka

12. 11. 2015
IMG_9483

Vyjádření radních MČ Praha 3 k teroristickým útokům v Paříži dne 13. 11. 2015

16. 11. 2015
Další zprávy
Login