Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Radnice pokračuje v boji se sněhem i v tomto týdnu

Boj se sněhovými přívaly v ulicích Žižkova a Královských vinohrad pokračuje . Žižkovská radnice i v tomto týdnu nasadí na pomoc magistrátu hlavního města, který má údržbu vozovek a chodníků v kompetenci, i Pražským službám speciální úklidové čety.

Boj se sněhovými přívaly v ulicích Žižkova a Královských vinohrad pokračuje . Žižkovská radnice i v tomto týdnu nasadí na pomoc magistrátu hlavního města, který má údržbu vozovek a chodníků v kompetenci, i Pražským službám speciální úklidové čety. Rozhodl o tom v neděli krizový štáb městské části Praha 3 v čele se starostkou Milenou Kozumplíkovou.


Od čtvrtka do neděle minulého týdne pracovalo na odklizení následků sněhové kalamity v Praze 3 hned několik týmů. Vedle Pražských služeb se do boje s přírodou nejdříve pustilo asi padesát městských strážníků, žižkovská radnice jim na pomoc nasadila další čtyři týmy a speciální pětičlennou četu odsouzených z pankrácké věznice. Až do neděle tak na odklízení sněhové nadílky pracovalo celkem 70 lidí Pražských služeb, dva nakladače, osm multikár se sněžným pluhem nebo kartáči a sedm vozidel na odvoz sněhu. Radnice jim vlastními silami na pomoc zajistila dalších sedm nakladačů a pět vozidel na odvoz sněhu. Krizový štáb si navíc z věznice Pankrác vyžádal pětici odsouzených, kteří v ulicích odklízeli sníh ručně.


V pátek tak byl silami radnice uklizen Jarov a kolmé ulice na Korunní mezi nám. Jiřího z Lobkovic a ulicí U vodárny. V sobotu týmy radnice vyčistily příčné ulice od Vinohradské třídy po Lucemburskou. Nedělní úklid se týkal oblastí mezi ulicemi Koněvova, Spojovací, Na Balkáně a Na vrcholu a mezi ulicemi Seifertova, Táboritská, Kubelíkova a U Rajské zahrady.
V souvislosti s novými přívaly sněhu v neděli radnice rozhodla, že do boje s kalamitou nasadí mohutné materiální i lidské síly také v tomto týdnu. Vedle sil hlavního města bude v ulicích nadále pracovat sedm nakladačů, pět vozidel na odvoz sněhu, tři multikáry s kartáči a 50 osob s lopatami a hrably. O dalším nasazení rozhodne vedení žižkovské radnice podle aktuální situace.

-jas-

Výpis všech článků

Další zprávy

Bez obrázku

Také Praha 3 se rozloučila s „opravdovým chlapem“ Ivanem Medkem

19. 01. 2010
Bez obrázku

Radnice nasadila na úklid i vězně

19. 01. 2010
Bez obrázku

Fakultní nemocnice zprovoznila jednotný příjem pro tři interní kliniky

20. 01. 2010
Další zprávy
Login