Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Fakultní nemocnice zprovoznila jednotný příjem pro tři interní kliniky

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady zprovoznila společný příjem pacientů pro všechny tři interní kliniky, který by měl napomoci ke zkrácení čekacích dob, zvýšení kapacity příjmů a celkově zvýšit komfort pacientů.

Ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady (FNKV) byl dnes slavnostně zprovozněn společný příjem pacientů pro všechny tři interní kliniky, tzv. Interní emergency. Novým příjmem projde ročně zhruba 27 tisíc akutních pacientů a celková investice do vybudování jednotného příjmu dosáhla 28 milionů korun.

 

Spádová oblast interní péče pro FNKV zahrnuje (po převodu nemocnice Na Žižkově, Kubelíkova ul., na nemocnici následné péče) 230 000 lidí v Praze 3, Praze 10, Praze 15 a Uhříněvsi.
Společný příjem vznikl rekonstrukcí prostor původního příjmu II. a III. Interní kliniky v pavilonu S a jeho rozšířením do prostor dřívější posluchárny. Byly vybudovány nové ambulance, čekárny a prostory pro nové diagnostické přístroje, konkrétně rentgenový přístroj a ultrazvuk. Posluchárna byla přesunuta do také nově upravených prostor v pavilonu S1.


Přesunutí příjmu do pavilonu S i pro pacienty z I. interní kliniky doprovází i přestěhování této kliniky z pavilonu G do modernějšího pavilonu N. Klinika se tak přesune blíže k jednotnému příjmu v pavilonu S. Úprava pavilonu N pro potřeby internistů bude dokončena v průběhu března.


Vznik interního emergency budou provázet i další změny v organizaci interní péče, které povedou ke zvýšení kvality a efektivity lékařské péče. Budou platit od 1. března a jejich součástí bude například vybudování lůžkového Diferenciálně diagnostického oddělení pro čerstvě přijaté pacienty, u kterých ještě není zřejmá diagnóza a není tedy jasné, na které ze tří interních klinik by měli být hospitalizováni. Toto oddělení vznikne přímo nad centrálním příjmem v pavilonu S.
Pavilon G nebude po přesunu I. interní kliniky do pavilonu N rekonstruován. Bude sloužit jako záložní lůžkové zařízení. Využit může být například i při výskytu epidemií nebo pandemií.

 

MUDr. Marek Zeman, ředitel FNKV shrnul výhody centrálního příjmu interních pacientů: „Díky centrálnímu příjmu interních pacientů a souvisejícím změnám dojde ke zvýšení kapacity příjmu pacientů, zkrátí se čekací doby, zvýší se kvalita a rychlost diagnostických procesů a v neposlední řadě dojde ke zvýšení komfortu pro pacienty.“

Dnešního slavnostního otevření centrálního příjmu interních pacientů se za Prahu 3 zúčastnila také starostka MČ Praha 3 Milena Kozumplíková a radní hl. města Prahy Ondřej Pecha.

Výpis všech článků

Další zprávy

Bez obrázku

Polský prezident Lech Kaczynski položil věnec u Národního památníku na Vítkově (22. 1. 2010)

22. 01. 2010
Bez obrázku

Zápis dětí do jeslí

25. 01. 2010
Bez obrázku

Zápis dětí do jeslí

25. 01. 2010
Další zprávy
Login