Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Radnice patřila vítězům školních soutěží o Pohár starosty Hartiga

Celoroční klání škol a víceletých gymnázií z Prahy 3 o putovní Pohár starosty Hartiga vyvrcholilo ve středu 18. června vyhlášením vítězů v obřadní síni žižkovské radnice. Nejcennější trofeje za vítězství ve vědomostních a sportovních soutěžích si odnesly ZŠ nám. Jiřího z Poděbrad, ZŠ Jeseniova a ZŠ Lupáčova.

223288_109079_jeseniova.jpg

Letošní ročník soutěže o putovní trofej pojmenovanou po bývalém starostovi Žižkova Karlu Hartigovi byl rozdělen do tří samostatných oblastí. Školáci a ve výsledku tedy i školy měřili síly jednak ve vědomostních soutěžích, jednak v soutěžích sportovních a samostatnou kategorii pak tvořili soutěže pro první stupeň základních škol. Vítězové jednotlivých kategorií si pak kromě putovních trofejí a diplomů odnesli také šeky na 30 000, 20 000 a10 000 korun.

223283_109078_lupac.jpg

Skleněnou plastiku ze sklářské dílny v Železném Brodě nakonec za nejlepší výsledky ve vědomostních soutěžích získala ŽŠ Lupáčova, druhé místo v této kategorii pak obsadilo Gymnázium Karla Sladkovského a bronz připadl ZŠ a MŠ Chmelnice.

Vyhlášenou sportovní líhní je nejen v Praze 3 ZŠ Jeseniova a tak není divu, že si právě žáci této školy odnesli spolu s další skleněnou plastikou první místo v kategorii sportovních soutěží, na druhém místě skončila ZŠ Pražačka a třetí pak Gymnázium Karla Sladkovského.

223324_109080_oubrecht.jpg

Třetí a poslední skleněný artefakt si z radnice odnesl vítěz soutěže pro první stupně základních škol, jímž se tentokrát stala ZŠ nám. Jiřího z Poděbrad, druhé místo obsadila ZŠ Lupáčova a třetí skončila ZŠ Jarov.

 Přehlídka vítězů, kteří v obřadní síni převzali z rukou zástupkyně starostky pro oblast školství Miroslavy Oubrechtové ocenění za individuální úspěch v matematických, jazykových či dějepisných soutěžích, byla samozřejmě mnohem širší. Kompletní výsledky se jmény všech účastníků jsou k dispozici na webu DDM Ulita, který soutěž ve spolupráci s Prahou 3 dlouhodobě organizuje/souteze-pro-skoly/bodovani.

„Jednotlivým účastníkům soutěže bych chtěla poblahopřát k dosaženým úspěchům a také k tomu, aby si svá ocenění jaksepatří užili. A vám všem pak přeji, abyste si užili opravdu pěkné prázdniny, na které už určitě všichni čekáte,“ rozloučila se s přítomnými školáky a jejich učiteli Miroslava Oubrechtová.

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG_1242

Zastupitelé schválili konání referenda o Parukářce v den konání voleb

18. 06. 2014
IMG_1211

Žáci základních škol v Praze 3 vědí, co znamená Integrovaný záchranný systém

19. 06. 2014
IMG_1339

Fotbalové týmy místních základek se utkaly o Pohár Františka Josefa I.

20. 06. 2014
Další zprávy
Login