Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Zastupitelé schválili konání referenda o Parukářce v den konání voleb

Zastupitelstvo městské části schválilo konání místního referenda o budoucím využití parku Parukářka. Občané Prahy 3 budou moci na otázky referenda odpovídat v den konání komunálních voleb.

223547_109196_IMG_1232.jpg

„Parukářka - přírodní park v centru Prahy 3 by měl být zachován i pro budoucí generace tak, aby bylo téměř nemožné změnit Parukářku na pozemky pro komerční využití,“ vysvětluje důvody, proč koalice navrhla vyhlášení referenda starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Záměrem referenda je rozptýlit diskuse a obavy občanů ze zástavby této lokality.

„Ochranu Parukářky pro zeleň, sport a rekreaci považujeme za natolik důležitou, že o tom dáváme hlasovat občanům,“ uvedl zástupce starostky Ondřej Rut.

Cílem místního referenda je upřesnit budoucí využití lokality Parukářka a stanovit hranice, v nichž nadále nemá být přípustná developerská zástavba. Pokud účast v referendu přesáhne 35 procent, budou výsledky referenda závazné i pro budoucí politickou reprezentaci vzešlou z podzimních voleb.   

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG_1211

Žáci základních škol v Praze 3 vědí, co znamená Integrovaný záchranný systém

19. 06. 2014
IMG_1339

Fotbalové týmy místních základek se utkaly o Pohár Františka Josefa I.

20. 06. 2014
IMG_1799

V infocentru se křtila kniha o Jiřím z Poděbrad a překonával se rekord

23. 06. 2014
Další zprávy
Login