Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Fotbalové týmy místních základek se utkaly o Pohár Františka Josefa I.

Dramatickým penaltovým rozstřelem vyvrcholil finálový zápas fotbalového turnaje o Pohár Františka Josefa I., který se uskutečnil ve čtvrtek 19. června na stadionu Viktorie Žižkov. Vítěznou trofej si nakonec vystříleli malí fotbalisté ze ZŠ Jeseniova, kteří porazili tým ZŠ Jiřího z Lobkovic. Třetí místo pak vybojovalo mužstvo ZŠ Chmelnice.

 

223910_109266_IMG_1352Obdivuhodné sportovní výkony, emoce i napínavou koncovku přinesla dohrávka fotbalového turnaje o Pohár Františka Josefa I., který pro místní školy a školky uspořádala městská část Praha 3.  Po mateřských školách, které se o putovní trofej utkaly v polovině května, obsadily ve čtvrtek 19. června fotbalový stadion žižkovské Viktorky týmy prvních stupňů základních škol z třetí městské části, které tu svedly boj o trofej nejcennější i o dobré jméno jejich školy.

 

Nejvíce fotbalového kumštu i pověstného štěstíčka prokázali 223790_109257_IMG_1288během sportovního klání malí fotbalisté ze základní školy Jeseniova, kteří se turnajovým pavoukem postupně prokousali až k vytouženému vítězství. V napínavém penaltovém finále nakonec rozstříleli své soupeře ze ZŠ Jiřího z Lobkovic a odnesli si tak putovní trofej pro nejlepší tým.

První ročník fotbalového turnaje o Pohár Františka Josefa I. uspořádala třetí městská část v květnu u příležitosti 133. výročí povýšení Žižkova na město. Kvůli nepříznivému počasí ale své zápasy v řádném termínu odehrály pouze mateřské školy a klání základních škol tak muselo být odehráno v náhradním termínu tento čtvrtek.

 

O pohár Františka Josefa I.
základní školy – konečné pořadí

1. ZŠ Jeseniova
2. ZŠ Jiřího z Lobkovic
3. ZŠ Chmelnice
4. ZŠ Jiřího z Poděbrad
5. ZŠ Havlíčkovo náměstí
6. ZŠ V Zahrádkách
7. ZŠ Jaroslava Seiferta
8. ZŠ Perunova
9. ZŠ Pražačka
10. ZŠ Chelčického

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG_1799

V infocentru se křtila kniha o Jiřím z Poděbrad a překonával se rekord

23. 06. 2014
camp1

Oslavte konec školního roku v kempu na Pražačce aneb Hurá na prázdniny

23. 06. 2014
_MG_8784

Další ročník Student Cupu opět poradí, co dál po škole

23. 06. 2014
Další zprávy
Login