Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Primátor Svoboda se v Praze 3 zajímal o dodržování nočního klidu, rozšiřování gymnázia a dobíjení elektrobusů

Pražský primátor Bohuslav Svoboda navštívil Prahu 3. Se starostou Michalem Vronským mj. probrali, jaké projekty se na Trojce v blízké budoucnosti chystají.

Primátor Bohuslav Svoboda návštěvu zahájil na radnici Prahy 3 jednáním se starostou Michalem Vronským. Jedním z témat byla i bezpečnost v ulicích, například v oblasti klubu v Řehořově ulici. „S panem starostou jsme mluvili o tom, co trápí i jiné městské části, tedy o rušení nočního klidu. A o nástrojích, které k jeho dodržování městská policie má a jak je využívá,“ komentoval to primátor Svoboda. Jako další možnost pak zmínil rozšíření kamerového systému na území Trojky.

Starosta Michal Vronský při setkání také popsal plány v sociální oblasti, například pilotní projekt malého centra se základními hygienickými službami pro lidi bez domova. Z ostatních projektů pak zmínil Dům tance, v který by se měla proměnit chátrající budova bývalých žižkovských lázní.

Poté kroky primátora a starosty vedly na Gymnázium Na Pražačce, kde si společně s ředitelem školy Martinem Kašparem prohlédli projekt stavby nového křídla budovy vznikající v režii města.

„Budu usilovat o to, aby stavba nové části gymnázia proběhla co nejrychleji, je nutné co nejdříve rozšířit jeho kapacity v zájmu celé Prahy 3,“ prohlásil primátor Bohuslav Svoboda. Uvolní se tím totiž kapacity i pro přilehlou základní školu, která nyní gymnáziu část budovy propůjčuje.

Závěr návštěvy patřil parku Ohrada, kde starosta Prahy 3 pražskému primátorovi představil záměr na revitalizaci tohoto veřejného prostranství, a to včetně vytvoření trhů. Tlumočil mu také žádost na elektrifikaci linky autobusu č. 207, kterou již schválila rada městské části.

„Rádi bychom, aby v parku Ohrada vznikly dobíjecí stanice pro elektrifikovanou autobusovou linku číslo 207. Elektrobusy na této páteřní lince umožní snížit emisní a hlukovou zátěž. Pražský dopravní podnik je tomuto nakloněn. Pro zahájení projektu je však nezbytné, aby hlavní město schválilo investiční záměr. Věřím tedy, že i pražští radní zaujmou k dané věci vstřícný postoj,“ uvedl starosta Prahy 3 Michal Vronský. „Jde také o nezbytný vstup pro plánovanou revitalizaci parku Ohrada. Počítáme zde s obnovou zeleně a vytvořením podmínek pro farmářské trhy, které budou dobře dostupné pro obyvatele dolního Žižkova a Jarova,“ dodal.

Sdílet:

Jiří Hannich

11. 05. 2023

Login