Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

9 statečných: David Stybor, terénní sociální pracovník Klubu Beztíže

Radniční noviny Prahy 3 pro všechny čtenáře připravili letní seriál uveřejňovaný na webu městské části Praha 3 související s příběhy dobrovolníků i profesionálů, které ocenil starosta Prahy 3 Michal Vronský.

Narodil jsem se v Karlíně, ale když mi byly asi tři roky, přestěhovali jsme se s rodinou na Jarov. Chodil jsem sem na základní školu, se kterou jsme pravidelně navštěvovali programy pořádané Domem dětí a mládeže Praha 3 — Ulita. To jsem ještě netušil, že tam budu jednou zaměstnaný. Jako kluk jsem trávil hodně času na neutěšeném „betoňáku“ v Habrové, ze kterého je teď krásné víceúčelové hřiště. Obecně by se dalo říct, že Žižkov dřív neměl příliš dobrou pověst, a i když se ta pověst do jisté míry stále drží, tak se ze Žižkova pomalu stává atraktivní čtvrť.

Od roku 2021 pracuji v terénním programu Streetwork Beztíže – Žižkov. Začal jsem na pozici kontaktního pracovníka a zhruba po roce jsem po kolegyni převzal garantství služby. Náš program se soustředí na děti a mládež od šesti do šestadvaceti let, se kterými pracujeme přímo v ulicích Žižkova. Proaktivně oslovujeme mladé lidi, se kterými postupně navazujeme důvěrnější vztah, a společně se pak snažíme řešit jejich nepříznivé sociální situace. Mladí lidé, ať už pocházejí z jakékoliv vrstvy společnosti, si zaslouží respekt a porozumění stejně jako kdokoliv další.

Nabízíme jim například různé preventivní volnočasové akce, na kterých mohou přijít na alternativní způsoby trávení volného času a snažíme se jim pomáhat i v rámci návazných služeb s otázkami bydlení a dluhovou problematikou. Velmi si proto vážím dubnového ocenění a poděkování od starosty Prahy 3, protože není úplně běžné, aby mezi oceňovanými byli také sociální pracovníci a pracovnice. V rámci organizace se aktuálně zaměřujeme také na pomoc mládeži v oblasti duševního zdraví vzhledem ke zrychlené době, která dnes obecně panuje a na nový formát spolupráce se školami s cílem předcházet předčasným odchodům mladých lidí ze vzdělávacího systému, což je dlouhodobý problém, v jehož řešení jsme velmi aktivní.

Sdílet:

David Stybor, Vavřinec Novotný

29. 06. 2023

Výpis všech článků

Další zprávy

Hořanská II

Letní seriál o vnitroblocích na Trojce: vnitroblok v Hořanské ulici

30. 06. 2023
prazacka-vtk2963

Na Trojce si v létě užijete sport i kulturu

03. 07. 2023
konevova-hartigova

Koněvova ulice se v říjnu přejmenuje na Hartigovu

04. 07. 2023
Další zprávy
Login