Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Letní seriál o vnitroblocích na Trojce: vnitroblok v Hořanské ulici

Předsedkyně SVJ Alena Fiedlerová se svými kolegy rekultivovala v Hořanské ulici vnitroblok, který byl v žalostném stavu. Městská část projekt podpořila dotací.

Nový kabát vnitrobloku v Hořanské ulici je dokladem společné práce předsedkyně SVJ a jejích kolegů a kolegyň a především vůle dotáhnout věc do konce. Předsedkyně SVJ Alena Fiedlerová se v Hořanské ulici spolu s kolegy z výboru pustila před čtyřmi roky do komplexní rekonstrukce vnitrobloku, který je spojený ještě s dalšími dvěma domy číslo 4 a 6. „ V roce 2019 proběhla první část rekonstrukce, při které se zjistilo poškození kanalizace probíhající dvorem, došlo tedy k rozkopání celého vnitrobloku, bylo to vzhledem k žalostnému stavu vnitrobloku nezbytné, velmi nám pomohli i studenti ze zahradnické školy ve Vysočanech“, říká předsedkyně SVJ Alena Fiedlerová. Úsilí všech zúčastněných na chvíli přerušil koronavir, ale i přesto se finální etapu rekultivace vnitrobloku nakonec podařilo dokončit svépomocí a nyní mohou obyvatelé domů trávit volné chvíle v příjemném a uzavřeném zákoutí, kam nepronikají ruchy z okolí a městský shon a kde se díky dvěma vzrostlým stromům daří v létě udržovat stín. „Kulturní a hezké prostředí motivuje lidi k lepším mezilidským vztahům i ke společnému majetku, proto je jistě dobré obnovu vnitrobloků podporovat“, poznamenává k podpoře vnitrobloků a jejich rekultivaci Alena Fiedlerová.

Ve vnitrobloku jsou vysázené rybízy, josty, aronie a kavkazské borůvky, rostou zde i lesní jahody a společenství vlastníků zde vytvořilo i pískoviště pro děti. Psům je vstup na dvůr zakázán, nicméně utrhnout si ovoce přímo z keřů se smí. Při rekultivaci Alena Fiedlerová se svými kolegy spolupracovala i s městskou částí, která jim poskytla finanční dotaci. Tu hodlají obyvatelé Hořanské v brzké době použít na závlahový systém a sudy na dešťovou vodu, ze které mohou přírodním způsobem kropit ovocné keře a rostliny. V průběhu června Alena Fiedlerová s kolegy zasadila i nový růžový kaštan. „Vnitroblok není volně přístupný veřejnosti, ale v rámci nabídky pomoci ostatním SVJ na Praze 3 máme v plánu se zapojit do komunitních akcí zaměřených na vše, co s vnitrobloky souvisí", shrnuje Fiedlerová.

Sdílet:

Vavřinec Novotný

30. 06. 2023

Výpis všech článků

Další zprávy

prazacka-vtk2963

Na Trojce si v létě užijete sport i kulturu

03. 07. 2023
konevova-hartigova

Koněvova ulice se v říjnu přejmenuje na Hartigovu

04. 07. 2023
356882011 611527697750144 8153519954364400900 n

Pečovatelska služba Prahy 3 a Gardenparty pro seniory

04. 07. 2023
Další zprávy
Login