Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Praha 3 odstartovala projekt revitalizace Havlíčkova náměstí

Oblíbený veřejný prostor uprostřed Žižkova dostane novou podobu. Práce na jeho obnově, které začaly před několika dny, by měly skončit na podzim letošního roku.

203323_98415_revitalizace_4.jpg

Vytvořit kultivovaný veřejný prostor, který by měl plnit reprezentativní, komunitní a rekreační funkce – to je cíl revitalizace Havlíčkova náměstí, která promění toto prostranství během následujících měsíců k nepoznání.

Projekt, podle kterého bude přestavba náměstí probíhat, zpracoval pro městskou část Ateliér zahradní a krajinářské architektury Zdeněk Sendler a v první fázi zahrnuje vykácení neperspektivních, to je nekvalitních stromů ve zhoršeném zdravotním stavu.

„Po vykácení nemocných stromů a odstranění pařezů bude následovat bourání a odstraňování stávajících konstrukcí v parku, v první fázi půjde o zídky. Vstupy do parku budou po dobu těchto prací opatřeny zábranami, které zamezí vstupu do oblasti,“přiblížila postup dalších prací vedoucí oddělení správy zeleně na žižkovské radnici Jana Caldrová.

203276_98414_revitalizace_1.jpg

Samotný projekt přitom vychází z historického principu jasné definice centrálního prostoru se sochou. Úpravou okolního terénu a doplněním kvalitní výsadby zvýší ekologickou a ekonomickou hodnotu náměstí, stejně jako bezpečnost a funkčnost prostranství. Snížit by se do budoucna měla také hlučnost a prašnost v oblasti.

„V rámci revitalizace dojde k vybudování nové přístupové cesty směrem k radnici, soše Karla Havlíčka se dostane důstojnější pozice a podaří se také zvýšit podíl zeleně. Z důvodu nového uspořádání náměstí došlo k vykácení celkem 5 stromů, projekt však počítá s výsadbou celkem 24 nových stromů, převážně lip a javorů. Jsem také rád, že se nám podařilo na realizaci projektu získat finanční prostředky z evropských fondů a nezatížit tak obecní rozpočet,“ shrnul klady projektu Ondřej Rut, zástupce starostky pro územní rozvoj a životní prostředí.

Celkové náklady na rekonstrukci náměstí mírně přesáhnou 13 mil. Kč, více než 12 mil. Kč z této částky ale pokryje dotace z evropských fondů, kterou žižkovská radnice získala v rámci Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost spolufinancovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Praha & EU - Investujeme do vaší budoucnosti

eu prague
opp
Výpis všech článků

Další zprávy

IMG_3781

Praha 3 podá žalobu na magistrát, požaduje zrušení jím vydaného územního rozhodnutí pro výstavbu na Nákladovém nádraží Žižkov

22. 01. 2014
vizualizace

Projekt obnovy náměstí Jiřího z Poděbrad podpoří pražský magistrát

22. 01. 2014
Zizkovske_ulice

Radnice má dárek pro všechny: e-knihu ke stažení

27. 01. 2014
Další zprávy
Login