Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (Další informace)

Přeskočit na hlavní obsah

Radnice má dárek pro všechny: e-knihu ke stažení

Jak ovlivnilo špatné počasí bitvu u Sudoměře, kde proběhlo záhadné střetnutí u Ostromeče a jaké byly poslední dny Jana Želivského - to vše se můžete dočíst v e-knize, kterou pro své obyvatele a vlastně všechny, které zajímá historie, vydala městská část Praha 3.

201581_96946_Zizkovske_ulice.jpg

Za tajemstvím žižkovských ulic - to je název seriálu, která už léta vychází  v Radničních novinách. Historik Jan Škoda procházel po žižkovských ulicích a poutavě líčil osudy dnes již většinou zapomenutých osobností husitské doby. Připomíná slavné ale i zapomenuté bitvy legendárního jednookého zemana. To vše podle jmen žižkovských ulic.

Lidé si chodí pro staré noviny, prosí nás o kopie, tak jsme chtěli umožnit mít celý seriál pohromadě. Jednotlivé díly jsou pospojované a tak si vtipné vyprávění může najít nové čtenáře,“ vysvětluje vedoucí oddělení Radničních novin Stanislav Kněnický.

A právě proto, aby si knížku mohl přečíst každý, je k volnému stažení na webu městské části. Nabízí zde několik formátů, které by bez problémů měly fungovat v počítačích, tabletech, smartphonech.

Pro čtečky e-knih nabízíme dva nejčastější formáty epub a mobi. Pro chytré telefony je třeba si zdarma stáhnout aplikaci pro čtečku, napr. Cool Reader. Pro čtení přímo v PC je nejvhodnější formát PDF či TXT.

Novou knihu Za tajemstvím jmen žižkovských ulic si můžete stáhnout do svých e-čteček zde:

Výpis všech článků

Další zprávy

IMG_3654

Jak žít po mrtvici poradil odborný seminář, diskutoval i Michal Viewegh

30. 01. 2014
IMG_3561

Marie Olšarová oslavila stovku s úsměvem

30. 01. 2014
Kalendarz_20

Žižkovský kalendář ukáže, jak se třetí městská část proměnila v čase

07. 02. 2014
Další zprávy
Login